W jaki sposób możemy wykorzystać posiadaną działkę? Czy sprzedaż to jedyny pomysł, który wchodzi w grę?

By | 23 June 2020
Ziemia w dzisiejszych czasach to duży skarb. Jej ceny rosną z roku na rok i osoby, które zakupiły duże ilości ziemi parę lat temu, obecnie mogą liczyć na duży zysk. Z pewnością pomysł sprzedaży ziemi jest bardzo kuszący. Jednak trzeba zastanowić się jak wykorzystać ten potencjał przez lata, jak mieć długofalowy zysk, a nie jedynie jednorazowy zastrzyk pieniędzy. Czy są jakieś sprawdzone pomysły na skorzystanie z tego potencjału?

Warto pomyśleć o jakimś biznesie. Nawet jeśli na początek trzeba wyłożyć trochę gotówki to czasami opłaca się ponieść ryzyko. Dobrą myślą mogą być powierzchnie magazynowe do wynajęcia; porównaj: . Oczywiście takie bardziej zaawansowane gdzie musi być zachowana właściwa wilgotność czy temperatura powietrza, mogą okazać się na początku czymś trudnym do zrealizowania przez wzgląd na duży wydatek. Jednak dobrze będzie najpierw zainwestować w hale, lub klasyczne magazyny. Niektórzy potrzebują zwyczajnie większej ilości przestrzeni pod dachem bez dodatkowych szczególnych wymagań. Należy sprawdzić jak przedstawia się ten rynek ażeby mieć świadomość jak załatwić różne formalności.

Jeśli zainteresował Cię ten temat, to pod tym odnośnikiem (https://pojemniki-metalowe.com/pojemniki-z-rozsuwanym-dnem/) odnajdziesz większą ilość podobnych danych, które z pewnością okażą się warte uwagi.

magazyn

Źródło: pixabay

Dobrze jest również sprawdzić czy nasza działka nie znajduje się w jakimś dobrym strategicznie miejscu. Czasami jest tak, że są to bardzo dobre tereny pod inwestycje oraz sporo firm z chęcią weźmie w dzierżawę ten teren na własną działalność. Często kluczowy jest dobry dojazd, albo bliskość dużej aglomeracji. Jest również łatwiej jeśli ziemia jest położona w pobliżu takich miejsc, w jakich konkretne inwestycje już się sprawdziły, zob. – Tel-Red. Po jakimś czasie pewnie dzierżawca będzie chciał kupić taką działkę, natomiast opłaca się choćby na początku zapewnić sobie comiesięczne przychody, jakie będą dla nas czystym zyskiem.

Jeśli ziemia jest dobrej klasy to należy również zastanowić się nad wykorzystaniem jej potencjału rolniczego. Możemy sami zainwestować w uprawę jakiejś rośliny. Dzisiaj niezmiennie w modzie jest uprawa ekologiczna, może na tym temacie dobrze byłoby się skupić. Może w naszej okolicy jest zapotrzebowanie na takie warzywa. Opłaci się zainteresować dopłatami dla rolników z Unii Europejskiej, które dodatkowo pomogą nam finansowo. Jeżeli natomiast sami nie czujemy się dobrze w tej kwestii, to nic nie stoi na przeszkodzie by ziemię wydzierżawić. Wielu rolników chce powiększyć własne gospodarstwo, natomiast nie stać ich od razu na kupienie działki, dlatego decydują się na dzierżawę. Warto zastanowić się też nad taką kwestią.