Tag Archives: VAT

VAT

W jakim terminie powinno się aktualnie okazywać fakturę do paragonu?

Z roku na rok przybywa Polakom ustaw. Każdy biznesmen prowadzący swoją działalność gospodarczą musi nieustannie być na bieżąco w rzeczach prawno-księgowych. Nie jest prosto orientować się w ciągłych zmianach, toteż mało kto decyduje się na prowadzenie własnej działalności. W Internecie można jednak odnaleźć bez liku informacji na ten temat.

Jaka działalność musi posiadać kasę fiskalną i w jakich przypadkach udostępniana jest ulga na jej nabycie?

Wraz z początkiem 2015 roku zmieniły się przepisy dotyczące posiadania kas fiskalnych.Musi je mieć każdy, kto sprzedaje towary osobom fizycznym. Prawo dotyczyło także ryczałtowych rolników. Podatnik jednak nie musi stosować kasy, kiedy jego roczne obroty są mniejsze niż 20 tysięcy złotych. Taka kwota dotyczy tych przedsiębiorców, którzy działalność prowadzą przez pełny rok. W innych przypadkach wszystkie kwoty obliczane są w zależności od miesięcy działalności.

Zasiłek macierzyński oraz działalność gospodarcza, TAX FREE oraz kalkulator odsetek ZUS – co wskazane jest wiedzieć

Panie, które prowadzą własną działalność gospodarczą, posiadają zupełne prawo do odbierania zasiłku macierzyńskiego. Aczkolwiek warto wiedzieć, że wielkość zasiłku jest zależna nie od dochodów z działalności gospodarczej, ale od płaconych składek. W Sieci możemy aktualnie odnaleźć mnóstwo ważkich informacji dotyczących tematu zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza, między innymi w rozlicznych źródłach czytujemy, iż niezbędne jest opłacanie składki na ubezpieczenie chorobowe, bowiem od tego właśnie zależy wielkość takiego zasiłku. Analogicznie, im większe składki na ubezpieczenie chorobowe, tym wyższy zasiłek dostaniemy.