PR – coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z tego typu usługi – czy jest to opłacalne?

By | 9 July 2018
Korzyści podjęcia współpracy z profesjonalną agencją PR są niemałe. Agencje public relations trudnią się – krótko rzecz ujmując – budową wizerunku firmy, jej kierownictwa, produktów i usług na rynku. Dzięki tej współpracy przedsiębiorstwo może liczyć na znaczne wzrosty efektywności, a jednocześnie żadna z osób pracujących w firmie nie musi poświęcać swego czasu na w/w działania.

Szkolenia dla firm

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorstwo może podjąć współpracę z wybraną agencją PR na 2 sposoby: może podjąć współpracę tak zwaną projektową, albo też zdecydować się na stałą współpracę z taką agencją PR. W pierwszym przypadku kooperujące ze sobą biznesy nie związuje stała umowa i firma korzystające z pracy agencji PR nie są ogarnięte przez nią wszechstronną obsługą (zobacz – ). W takim przypadku współpracujące firmy podpisują umowę na konkretne projekty. Cechą tego rodzaju współpracy jest niestety mała możność kontroli zleconych działań oraz ograniczona możliwość sprawdzania efektów działań zaangażowanej agencji PR.

Drugim rozwiązaniem takiej współpracy jest sporządzenie z daną agencją PR – pr kryzysowy stałej umowy. W tymże wypadku nasza agencja w ramach stałego wynagrodzenia sporządzi strategię komunikacji oraz konkretny plan działań. Ponieważ obsługa pracowników agencji PR ma zakres kompleksowy, zatem niezależnie na ilość informacji które trzeba sporządzić jak też przekazać mediom ponosimy jednakowe koszta, więc w dłuższej perspektywie jest to forma bardziej opłacalna.

w biurze

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętać zawsze musimy, iż praca agencji PR to nie tylko przekazywanie mediom informacji o kliencie oraz organizowanie konferencji (więcej informacji – ). Ważną zaletą długofalowej współpracy z konkretną agencją PR jest stały skład agentów współpracujących ze zleceniodawcą. Specjaliści ci to znawcy branży. Osoby te wdrożone są w problemy swych klientów, budują długofalowe relacje z lokalnymi mediami, są znane miejscowym mediom.

Musimy pamiętać iż budowanie wizerunku biznesu to działania ciągłe i długo trwające. Z właśnie przyczyny większość przedsiębiorstw decyduje się podjąć długofalową kooperację z agencją PR. Poszukując kompetentnej agencji PR musimy zwracać uwagę na to jak dużym doświadczeniem może się ona poszczycić, zapytajmy o zrealizowane kampanie, o byłych klientów. Nie wahajmy się skontaktować z byłymi klientami w celu zasięgnięcia opinii o interesującej nas agencji PR z którą współdziałać zamierzamy.