Jak lepiej zarządzać własnym czasem?

By | 22 June 2018
Chociaż mówi się, że czasu w żadnym razie nie możemy kupić, to tak naprawdę nie zgadzam się z taką tezą. W końcu faktycznie doby nie możemy wydłużyć, lecz spokojnie możemy efektywniej zarządzać swoim czasem, sprawić, że zrobimy sporo więcej, a jeszcze oprócz tego będziemy mieć więcej wolnego czasu. Można powiedzieć, iż tracenie swojego czasu jest najzupełniej bezsensowne. Trzeba jakoś walczyć z tym. Zwłaszcza, że ma się tylko jedno życie. Sam nie wiem jak Ty, lecz ja nie za bardzo wierzę w reinkarnację!

szkolenie

Autor: David Brewer
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest pójście na szkolenie zarządzanie czasem – wiele tego typu szkoleń jest zorganizowanych w naszym kraju. Z tego co dostrzegłem, zwłaszcza Warszawa w tej dyscyplinie przoduje. Nic dziwnego. Można w sumie powiedzieć, że umiejętnie prowadzone szkolenie (oprogramowanie CAD CAM CAE – patrz tutaj) w istocie jest w stanie czegoś ciekawego nas nauczyć. Trzeba jednak bardzo uważać, aby nie udać się na takie szkolenie, które będzie 100% stratą naszego czasu. To byłoby ciekawe, gdybyśmy na takim szkoleniu tylko stracili jakże cenny czas. Zwróć na to uwagę, drogi internauto. Więcej na ten temat:

Tak naprawdę jestem wielkim miłośnikiem sensownych szkoleń. Jeśli takie szkolenie jest solidne, to trudno uważać, że w zupełności nawet relatywnie drogie spotkanie jest całkowicie bzdurnym wydatkiem. Osobiście kilka razy w roku wybieram się na tego typu spędy, na przykład w lipcu zaliczyłem spotkanie sprzedażowe, które spowodowało, że zwiększyłem swoją sprzedaż. Ogólnie to prawda jest taka, iż solidne szkolenie > szkolenie six sigma może dużo ciekawego nas nauczyć. To akurat pewne.

praca

Autor: David Brewer
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże przestrzegam: kiepskie szkolenie jest w stanie tylko namącić nam w głowie. Należy w takim razie jakoś to rozgraniczyć, starać się o to by pozyskiwać wiedzę z odpowiednich źródeł. W takim razie: staraj się nareszcie skuteczniej zarządzać własnym czasem, ponieważ w wielu przypadkach tacy ludzie, którzy skarżą się na małą ilość wolnego czasu, tak naprawdę nie potrafią go maksymalnie wykorzystać. Jeżeli są mocno zapracowani ludzie, którzy oprócz tego mają sporo czasu na uprawianie sportu, życie towarzyskie, itp., to chyba mimo wszystko można cóż skutecznego zrobić, aby wreszcie żyć na maksa. Kończę pisać tekst – przecież to również element skuteczniejszego zarządzania czasem! Sprawdź szkolenia