Marketing automation – skuteczny sposób na wzrost sprzedaży przedsiębiorstwa.

Ciężko sobie w dzisiejszych czasach wyobrazić firmę istniejącą w oderwaniu od świata internetu. Nawet jeśli dane przedsiębiorstwo funkcjonuje w jednej z tradycyjnych branż, to tak czy inaczej musi także zaistnieć online, gdyż tam są jego klienci. Jednak samo zaistnienie w internecie niewiele oznacza. Konieczne jest posiadanie wiedzy oraz narzędzi pozwalających na pozyskiwanie korzyści z tego istnienia. Instrumenty te przynosi nam tak zwana marketing automation.

Automatyzacja marketingu

Źródło: sxc.hu/photo/1377963

Automatyzacja marketingu (z angielskiego marketing automation) polega na prowadzeniu działań marketingowych przy wykorzystaniu specjalistycznych programów. Ich głównym celem jest zwiększenie sprzedaży. Jednak nie jest to narzędzie działające jak tradycyjne systemy sprzedaży. Aby osiągnąć wzrost sprzedaży automatyzacja marketingu jest ukierunkowana na m.in. monitoring i analizę userów korzystających z firmowej strony internetowej, segmentację klientów pod względem ich cech np. wieku, zainteresowań, miejsca pracy.

Praca na nowoczesnym oprogramowaniu

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Specjalne oprogramowanie pozwala na szybkie zebranie danych oraz ich analizę. Dzięki temu możliwe jest maksymalne nakierowanie marketingu na daną grupę docelową. Świetne efekty notuje się w przypadku tworzenia baz danych mailowych i późniejszych akcjach mailingowych.

Jeśli zainteresował Cię opisywany artykuł, sprawdź opracowanie znajdujące pod tym linkiem, znajdują się w tamtym miejscu podobne informacje, które Cię zainteresują.

Efekty są znacznie szybsze i o wiele lepsze niż w przypadku akcji marketingowych prowadzony „na ślepo”. Automatyzacja to świetny sposób na oszczędność czasu i pieniędzy, które można przeznaczyć na inne działania.

Kolejnym wielkim plusem programów z branży marketing automation jest ich bezproblemowa integrowalność z innymi systemami działającymi w przedsiębiorstwie. Mowa tu w większości o systemach zarządzania relacjami z klientami, takich jak np crm online czy ERP.