W dzisiejszych czasach wszyscy musimy mieć jakieś oszczędności

W obecnych niepewnych czasach wszyscy musimy mieć jakieś oszczędności w innym wypadku nie uda nam się zasnąć spokojnie. Niestety, choć Polska wydaje się krajem dość stabilnym gospodarczo to czasem, gdy posłuchamy wiadomości to wręcz nóż nam się w kieszeni otwiera i zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno te emerytury to będą na nas czekały?

bank

Autor: Drew Hubbard, Ben Waters
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też dobrze jest założyć konto oszczędnościowe – , i w myśl starego przysłowia uważać i „lepiej dmuchać na zimne”.

Zaciekawiły Cię stworzone przez nas artykuły? Zatem z przyjemnością możemy powiedzieć Ci, że czeka na Ciebie nowy interesujący artykuł (https://ulgaoddlugu.pl/ile-komornik-moze-zajac/) pod tym linkiem.

Zresztą nie chodzi tu tylko o daleką przyszłość. Nie raz, nie dwa znaleźliśmy się w sytuacji podbramkowej, a to zalaliśmy sąsiada wodą z pralki, która zepsuła się akurat, gdy nas nie było w domu i nie udało się uniknąć szybko katastrofy. Zdarza się, że tracimy pracę wręcz z dnia na dzień i nie przejdź dostajemy odprawy, w takich chwilach oszczędności stają się naszym wybawieniem.

Kiedyś jak to się mówiło chowaliśmy nasze dodatkowe pieniądze w skarpecie. Brakowało nam zaufania do banków, jednak dziś nie musimy się martwić. Oczywiście, jeżeli będziemy korzystać z usług sprawdzonych banków. W związku z aferami, które zaistniały w ostatnich latach ludzie zaczęli przenosić swoje aktywa do domów. Jednak powtórzę jeszcze raz w zwykłym banku nasze oszczędności mogą zwiększyć swoją wartość, więc warto zaufać bankom. A zakładając konto oszczędnościowe dobrze jest wybrać bank z którym jesteśmy powiązani zwykłym kontem od dawna.

bank

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Wszyscy wiemy, że, nie zawsze jest pięknie i kolorowo i zdarza się, że po prostu musimy się zadłużyć. Spore grono ludzi bierze tak zwane „chwilówki”, które zmuszają nas do spłacenia podwójnej kwoty jaką wzięliśmy. To nie jest dobry pomysł dla nikogo. Dlatego najlepiej jeśli udamy się do banku po kredyt. Banki oczywiście też oprocentowują zaciągany kredyt, ale nie są to horrendalne kwoty.

Kredyty są różne. Wiele zależy od tego jaka kwota jest nam potrzebna, a to z kolei zależy od wysokości naszych dochodów. Jeżeli dochód nie jest duży bank nie udzieli nam bardzo dużej pożyczki. Jednak możemy liczyć na dostosowanie kredytu do naszej sytuacji majątkowej. Co najważniejsze raty będą możliwe do spłacenia i nie będziemy musieli bać się dodatkowych gwiazdek w umowach jak to bywa przy pożyczkach zaciąganych w firmach „krzak”.