Niedrogie oświetlenie – czy to jest możliwe?

Mimo, że lampy LED są dużo tańsze w eksploatacji, w związku z 6-10 krotnie dłuższą trwałością w zestawieniu z tradycyjnymi źródłami światła i znacznie mniejszą konsumpcją energii elektrycznej, ich koszt wciąż zniechęca skutecznie klientów. Chociaż kuszeni bez porównania wyższą jakością światła, estetycznymi i energooszczędnymi walorami nowoczesnych produktów LED, cały czas wybierają oni mniej kosztowne odpowiedniki, niejednokrotnie obwiniając sprzedawcę za wysokie koszty artykułów LED.

salon

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Jednak, należy pamiętać, że technologia LED (odsyłam: ) cały czas jest w fazie rozwoju, nowe pomysły wymagają kosztownych badań i testów laboratoryjnych, stosowania materiałów najwyższej jakości – skąd bierze się wysoka cena wyrobów LED.

Jeśli masz chęć poznać dane na omawiany wątek, to odsyłam do serwisu www (http://www.foliograf.pl/szyldy-sklepowe/) gdzie odnajdziesz dużo ciekawych danych, które szczegółowo opisują zagadnienie.

Cenę wyrobów LED (kliknij: ) kształtują również producent i reżim produkcyjny. Przykładem może być koszt najjaśniejszych diod – są najdroższe, bo niewiele przedsiębiorstw opanowało technologię ich wytwarzania. Z czasem, gdy inne firmy odkryją jak wytwarzać – ceny spadną.

Przykład zastosowania taśm Tramo LED

Autor: KOBI Light
Źródło: KOBI Light

Eksperci rynkowi także są dobrej myśli. Prognozują, że cena innowacyjnych produktów LED, zmaleje wraz z poziomem ich sprzedaży.

Na pewno przyda Ci się bezpłatny dostęp (https://francraft.com/) do naszej kolejnej witryny. Nie zwlekaj, tym bardziej jeżeli zaintrygowały Cię zaprezentowane tutaj tematy.

Testy wydają się potwierdzać trend spadkowy. W październiku zeszłego roku cena LEDowego odpowiednika żarówki 60W zmalała o następne 10%, tym samym coraz bardziej zbliżając się do oczekiwań klienta. Za trend spadkowy w dużym stopniu odpowiedzialna jest firma Philips i jej strategia cięcia cen.

Z drugiej strony, zauważamy tzw. rynkową akceptację nowoczesnych lamp LED (dowiedz się więcej: oferta Konsumenci coraz liczniej zauważają, że produkty LED są energooszczędne i estetyczne, dlatego można oczekiwać, że już niedługo wyprą one pozostałe rodzaje oświetlenia.

Więcej o trendach w branży mogą Państwo znaleźć na naszym portalu branżowym