Kwiaciarnie zawsze żywe

Ostatnimi czasy mnóstwo ludzi podejmuje decyzję o otworzeniu własnej firmy. Pomysły są zróżnicowane. Część przedsiębiorców decyduje się na wejście na rynek, na którym jest spora konkurencja – choćby salon fryzjerski czy sklep z ubraniami. Czasami przedsiębiorcy zabierają się za dziedzinę, o której nie mają pojęcia, myśląc, że jakoś to będzie. To widać na przykładzie wielu restauracji. Jest jednak branża, do której można wejść stosunkowo szybko i jeśli tylko znajdziemy dobrą lokalizację i będziemy ciężko pracować – sukces murowany. Chodzi mianowicie o kwiaciarnie.

Jak się zabrać do otwierania kwiaciarni?

Konkurencja jest spora, można to dostrzec zwłaszcza w dużych miastach. Gdy idzie o taki biznes, jak kwiaciarnia Warszawa ma co najmniej jedną na prawie każdej ulicy.

W sytuacji kiedy musisz przeczytać poza tym również inne pokrewne wiadomości na omawiany wątek, to więcej zobaczysz na portalu (http://biuro-protax.pl/oferta/rozliczanie-pit/), do którego odsyłacz jest tu.

Ale nie ma powodu do obaw. Akurat w tej branży można znaleźć dla siebie lokalizację taką, by udało się rozbujać ten sklep naprawdę doskonale.

Niezwykła moc kwiatów

Autor: Sigma International (Poland) Ltd
Źródło: Sigma International (Poland) Ltd. Sp. z o.o.

Należałoby zacząć od przyjrzenia się konkurencji. W zasadzie trzeba wpisać do wyszukiwarki internetowej hasło, którym jesteśmy zainteresowani, choćby „kwiaciarnia Wrocław” i sprawdzić na mapie, gdzie jest luka, brakuje kwiaciarni, a przydałaby się. Kwiaty najlepiej sprzedają się oczywiście w okolicach kościołów i cmentarzy, lecz także teatrów, oper czy kin. Idealne miejsce to okolice restauracji, do której pary zakochanych chętnie wybierają się na randki, albo przygotowywane są okolicznościowe imprezy. Naturalnie, zdarzają się miejsca, gdzie będzie trudniej. Jeżeli chcemy otworzyć taki biznes, jak kwiaciarnia Kraków choćby przeciwstawi nam ogromną konkurencję pod postacią swoich słynnych kwiaciarek, do których ludzie przyjeżdżają czasami nawet z obrzeży miasta. Dlatego analiza konkurencji jest tak ważna.

Zdobądź stałych klientów

Kolejną sprawą jest interesujące podejście do akcji promocyjnych. Trzeba wiedzieć jak radzić sobie na przykład z kwiatami, które już nie są idealnie świeże i piękne. Może wykorzystać je jako promocję naszej kwiaciarni i za symboliczne pieniądze sprzedawać je wracającym z pracy ludziom jako „bukiet na stół w jadalni”, albo nawet i rozdać je z wizytówką naszej kwiaciarni. Ludzie pamiętają takie niewielkie gesty, a jeżeli są z okolicy – to mamy już stałych klientów.

Oczywiście, nie można z marszu, bez przygotowania brać się za tę dziedzinę. Jeżeli nie chcemy przechodzić kursu florystycznego to zacznijmy od zatrudnienia dobrej florystki.

Sądzisz, że niniejszy materiał jest absorbujący? Kliknij ponadto ten ważny link (https://www.dobromir.eu/) – to bardzo warte uwagi źródło informacji na taki temat.

Taka inwestycja z pewnością się zwróci.