Jakimi sposobami można prowadzić projekty, aby zakończyły się sukcesem, zalety metodologii Prince2.

Praktycznie każdy projekt, czy będzie to zbudowanie wiaduktu, napisanie aplikacji czy próba wprowadzenia jakiegoś nowego produktu do sprzedaży musi się składać z kilku etapów. O tym, jakie to będą etapy będą przeważnie decydować osoby które zarządzają takimi projektami, pozostaje postawić tylko pytanie, czy te decyzje są zawsze słuszne i potrzebne?

szkolenie prince2

Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com

Historia bardzo dobrze pokazuje, że dużo projektów już w chwili rozpoczęcia było skazanych na klęskę, właśnie dlatego, że zaczęto podejmować nietrafione decyzje w trakcie ich trwania, które stały się później przyczyną porażki. Osobną sprawą będzie dowiedzenie się, dlaczego tak było, czy winę ponoszą niekompetentni ludzie, sugestie ze strony innych decyzyjnych osób albo zwyczajny organizacyjny bałagan, jaki na każdym kroku spotkać można w wielu firmach. Niestety bardzo często to właśnie bałagan i zupełny brak planowania były najważniejszym powodem klęsk w projektach, jeśli decyzje były podejmowane przypadkowo, pod wpływem impulsów albo niepełnych informacji, to trudno się dziwić, że się to kończyło w taki sposób.

Podczas dużych i małych projektów najważniejszym elementem będzie odpowiednie zarządzanie nimi. Z tego też powodu w ostatnim czasie powstało parę różnych koncepcji które się starają unormować kwestie zarządzania projektami, a jedną z nich jest Prince2.

szkolenie prince2

Autor: Open Knowledge Foundation
Źródło: http://www.flickr.com

Metodologia ta zyskuje coraz większą popularność, szczególnie wśród kierowników projektów i managerów, właśnie dzięki temu, że pozwoli na czytelne określenie całości i później kontrolowanie na wszystkich etapach. Dzięki Prince2 ustala się dokładnie, kto jest odpowiedzialny za zarządzanie wszystkim, kto będzie podejmował kluczowe decyzje i jak ma się przedstawiać obieg informacji. Dokładnie są także określane zadania kierowników którzy są odpowiedzialni za wszystkie etapy projektu. Przez dokładne sprecyzowanie całości przede wszystkim projekty stają się bardziej przejrzyste.

Czy omawiany wątek wpadł Ci w oko? Jeśli tak, to pójdź dalej (https://zlota-sowa.pl/nasze-uslugi/reklama-swietlna/) oraz zobacz informacje, w które obfituje odmienny portal.

Niezwykle ważne jest też, że prowadzenie ich w odpowiedniej metodologii, sprawdzonej w wielu innych firmach, daje znacznie większe szanse na sukces.