Domeny wyjątkowej wagi

W tych czasach przedsiębiorstwo, które nie ma strony w internecie, nie istnieje wcale. Nie ma się co dziwić, że jednym z najistotniejszych sposobów zaistnienia, podejmowanych przez biznesmenów, jest wdrożenie porządnej strony internetowej danej marki. Tutaj najważniejszy jest dobór odpowiedniej domeny, czyli adresu url, z którym odtąd będzie kojarzona dana firma. Jest to o tyle ważne, że może przesądzić o sukcesie bądź porażce danego przedsięwzięcia.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dobrze wybrać domenę

Generalnie są dwa typy domen (nazw). Przede wszystkim to nazwa wyszukiwana, która polega na zawarciu w adresie słów kluczowych dla profilu działalności danej firmy. W tym miejscu powinno się zastanowić, co mogą wpisywać w wyszukiwarkę osoby, które chcą znaleźć usługi lub produkty, jakie oferuje. Wówczas w nazwie powinny się znaleźć najwyżej trzy tego typu słowa. To rozwiązanie, mimo, że zapewne zwiększy liczbę użytkowników wchodzących na naszą stronę, nie do końca będzie promować samą markę.

W związku z tym istnieje drugi typ domen internetowych, markowa. W tej wersji adres strony jest jednoznacznie powiązany z nazwą firmy. Jest to szczególnie korzystne wyjście, kiedy tego typu branża jest lub była bardzo popularna, wtedy zarejestrowanie nazwy domeny wyszukiwanej nie spełnia w pełni.

Zdecydowaną zaletą domeny markowej jest to, że klienci mogą łatwiej ją zapamiętać, co powoduje, że większe są szanse na to, że znajdą ją w przyszłości. A w związku z tym dobrze, aby nazwa domeny była jak najbardziej uproszczona i krótka.

Czy interesują Cię podobne wątki? Jeśli tak, to jeszcze więcej (http://tuv.com/poland/pl/certyfikat-scc-scp-bezpiecze%C5%84stwo-i-higiena-pracy-podwykonawc%C3%B3w.html) takiego rodzaju postów stworzono na naszej kolejnej stronie. Zachęcamy!

W efekcie jest znaczne prawdopodobieństwo, że ktoś, kto zobaczy ją na bilbordzie czy w katalogu, odwiedzi ją przy przeglądaniu Internetu. Istotne jest również, aby w nazwie unikać cyfr oraz używania obok siebie jednakowych liter.

Kupno walut przez internet

Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Giełdy domen

Czasami idealna domena dla określonej firmy jest już zajęta. Nie jest to koniec świata. Są bowiem giełdy domen, gdzie odbywają się licytacje najbardziej atrakcyjnych adresów stron www. Na licytacji można się szybko domyślić, które z nich odnotowują największą popularność, ponieważ ceny najlepszych dochodzą nawet do kilkunastu tysięcy złotych.