Nieodpłatna pomoc w prowadzeniu własnej firmy dostępna w sieci – kilka wskazówek, jak ją znaleźć.

Prowadząc działalność, zwłaszcza małą, często mamy do czynienia z zagadnieniami, z jakimi uprzednio nie mieliśmy do czynienia, czy też było to dawno i musimy odświeżyć wiadomości w danym aspekcie. Nierzadko też pragniemy sobie ułatwić życie.

Ten tekst ma za zadanie pokazać jak skorzystać z tego, co oferuje Internet, często całkowicie za darmo. Na początek o ułatwieniu, bez jakiego dzisiaj ciężko działać, to jest o wynalazku o nazwie ifaktura. Przy pomocy elektronicznego obiegu faktur oszczędzamy czas, miejsce poświęcone na trzymanie papierów. podatek (czytaj też ifaktura) to także niskie koszty wystawienia i przesłania dokumentu.

faktury

Autor: Savoir-faire Linux
Źródło: http://www.flickr.com

Również otrzymując fakturę dla siebie na jakiś zakup firmowy będziemy mieć do niej szybszy dostęp w przypadku potrzeby sprawdzenia czegoś w jej treści, kiedy będzie ona w naszym komputerze, niż gdy będzie gdzieś w segregatorze u księgowej. Dostępnych jest wiele programów, w jakich może być wystawiona ifaktura, znajdziecie wśród nich również nieodpłatne (wFirma). Kolejny temat to rozliczenia w związku z posiadaniem pracowników. Nie idzie tutaj wyłącznie o pensje. Przykład pierwszy z brzegu – pracownik podróżuje własnym autem służbowo.

W jaki sposób najprościej wyliczyć wysokość kosztów, które mogą zostać oddane za używanie prywatnego auta w pracy? Za pomocą dostępnych w sieci kalkulatorów. Kalkulator ryczałt samochodowy jest bardzo prosty i szybki w obsłudze. (wFirma) Wprowadzamy rodzaj auta, czyli czy ma silnik o pojemności do 900 cm3 czy powyżej 900 cm3 lub typ pojazdu: motorower, motocykl. Później podajemy miesięczny limit kilometrów ustalony wcześniej i liczbę dni nieobecności w pracy i dostaniemy gotową kwotę jaką stanowi ryczałt samochodowy.Gotowy kalkulator będzie pomocny również w wypadku, gdy idzie na przykład o podatek (czytaj też dodatkowy urlop macierzyński).

praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowy urlop macierzyński to przywilej, jaki ulega nieustannym modyfikacjom prawnym, a w małych firmach możemy mieć z nim do czynienia często tylko raz na jakiś czas. Jak pomoże nam kalkulator? Podajemy konkretne dane czyli liczbę urodzonych dzieci, datę porodu i dostajemy gotowy wynik zawierający daty i z uwzględnieniem rozbicia na Urlop macierzyński lub na warunkach urlopu macierzyńskiego oraz Urlop rodzicielski (dodatkowy urlop macierzyński). Przy każdym rzecz jasna podana jest dodatkowo ilość tygodni trwania urlopu.

Mamy nadzieję, że nasz zwięzły tekst zachęci was do poszukiwania pomocy w prowadzeniu własnego biznesu w sieci.