Macie chęć dowiedzieć się czym są programy lojalnościowe?

Możemy wylewać z siebie siódme poty. Można pracować całe dnie. Można wykonywać też dużo rozmaitych rzeczy, ale nigdy nie możemy zapominać o najistotniejszym – powodzenie naszego interesu w głównej mierze jest uzależnione od zadowolenia naszych konsumentów, których, naturalnie, najpierw musimy do siebie przyciągnąć.

Bezowocny będzie nasz trud, jeżeli nie znajdziemy odbiorców naszych usług. Stąd też dowolny świeżo upieczony właściciel firmy dowolnej branży musi wykuć główne zasady skutecznego marketingu. To nie jest tylko dyscyplina naukowa, to fascynująca filozofia. Spece od marketingu, którzy posiadają już pewne doświadczenie, są wstanie dokonać prawdziwych cudów.

banknot 100dolarowy

Autor: Ryan Schmitz
Źródło: http://www.flickr.com

Stąd też jeżeli tylko nasze przedsiębiorstwo jest w stanie udźwignąć taki balast finansowy, nie należy na takim pracowniku oszczędzać. Pieniądze włożone w kampanie reklamowe zwrócą się szybciej, niż nas możemy to sobie wyobrazić.

W dzisiejszym biznesie karierę robi marketing relacji. Dziś nie wystarczy jedynie pokazać się lokalnych gazetach, porozwieszać plakaty, czy zrobić spot reklamowy w telewizji. Dzisiejszy klient jest bardzo wymagający i my powinniśmy pierwsi wyciągnąć do niego rękę. Jak sama nazwa mówi, taki model marketingu skupia się budowaniu jak najbardziej osobistych więzi z naszym klientem. Nie jest sztuką przyciągnąć konsumentów. Później musimy ich jeszcze utrzymać przy sobie.

Właśnie po to powstały programy lojalnościowe. Z pewnością każdy z nas ma w portfelu całą kolekcję plastikowych kart.

Masz zamiar poszerzyć swą wiedzę z tego tematu? Służymy pomocą. Wystarczy wejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej (pfnuer.de/pl/prawo-karne/) szczegółów.

Otrzymaliśmy je podczas pobytu w różnych sklepach. To jest właśnie część tego planu. Każda firma, która chce zatrzymać przy sobie ludzi, zwabia ich do siebie tym właśnie drobnym gestem. Dostając do rąk kartę stałego klienta, dowiadujemy się, że stajemy się członkiem elitarnego klubu. Taka wiadomość mile łechce nasze konsumenckie ego. Czujemy się zauważeni i docenieni. W dodatku, dowiadujemy się, że dzięki posiadaniu tej luksusowej karty, czeka na nas mnóstwo atrakcyjnych promocji, niedostępnych dla innych klientów. Właściciele popularnych sieci dają nam w ten sposób wyraźny komunikat: jesteśmy dla nich ważni, jesteśmy wyjątkowi!