Bezpieczne wynajmowanie mieszkania

Autor: ell brown

Pewny najem to przede wszystkim zmora właścicieli lokali. Nieodpowiedzialni najemcy mogą narazić ich na spore straty, nie regulując czynszu terminowo. W jaki sposób uchronić się przed problemem niesfornych lokatorów?

Uprawnienia lokatorów chroni ustawa, dzięki której nie wolno bez powodu wyrzucić ich na ulicę. Jednak najemcy, którzy nie spieszą się z opłatami za media i czynszem to jak się okazuje częsty kłopot. Polacy świadomie decydują się na wynajem, kupują zatem apartamenty do wynajęcia w Poznaniu i innych sporych miejscowościach. Jak więc powinni chronić się przed problemami?

Przede wszystkim formalności

Umowa najmu między stronami powinna być naprawdę szczegółowa. Poza informacjami osobowymi koniecznie powinno się spisać dane o zobowiązaniach finansowych dodatkowych i stałych a także dokładnie sprecyzować terminy wpłat, a także czas trwania umowy. Należy też doprecyzować, w jakich sytuacjach umowę wolno zakończyć i ustalić czas wypowiedzenia. Odstępujący lokal ma też możliwość zapytać o dokument potwierdzający pensję. Porządni lokatorzy znają przepisy, w związku z tym poczują się pewniej, widząc fachowość wynajmującego.

Zainteresowany zagadnieniem? Czytaj o tym znacznie więcej. Dlatego użyj adresu, który przeniesie Cię na stronę. Zapraszamy!


Wynajmuj okazjonalnie

Bez względu na sytuację, należy brać pod uwagę niepowodzenie inwestycji. Czy jest jakiś sposób na walkę z problematycznym mieszkańcem? Od 2010 roku działa tzw. wynajem okazjonalny.

Jeżeli zainteresował Cię przedstawiany artykuł, to odkryj www a tam oczekują na Ciebie wiadomości godne zainteresowania. Sprawdź je – będziesz niezwykle zadowolony!

W odróżnieniu od wynajmu zwykłego, procedura eksmisji jest znacznie uproszczona. W wypadku najmu regularnego umowę można zerwać aż po upływie dwóch miesięcy od ostatnich wpłat lokatorów. Tutaj zaczyna się czasami wieloletnia wojna o swoje mieszkanie: po nieudanych wezwaniach do uiszczenia należności trzeba w formie pisemnej nakazać wyprowadzenie się z lokalu i przekazać przypadek do sądu. Eksmisja wszak jest ograniczona znalezieniem lokalu zastępczego dla najemców, a to bywa szalenie trudne.

Wynajem okazjonalny wiąże się z tym, że chętni najemcy muszą podpisać dokument o sposobie dochodzenia roszczeń – potwierdzony notarialne. Zabezpiecza to właściciela przed długami. W tym kontekście w podbramkowej sytuacji przypadek kierowany jest na wokandę i niemal natychmiast zaczyna się procedura eksmisyjna. Najemcy zobowiązani są wytypować adres, pod którym są w stanie zatrzymać się w takiej sytuacji. Procedury trwają więc znacznie szybciej, a ostre sformułowanie w dokumentach w pewnym sensie stopuje niepewnych lokatorów. naturalnie opłaty notarialne to pokaźny wydatek, ale powinno się to potraktować jako integralną część inwestycji.

Źródło: Zasypiam.pl