Program do inwentaryzacji jako skuteczne rozwiązanie – czytaj na ten temat więcej

W jednostkach, w których liczby elementów majątku stałego i wyposażenia są olbrzymie, nietrudno sobie wyobrazić ilość działań i poziom wymaganego zaangażowania personelu odpowiedzialnego za zarządzanie tym sprzętem. Wystarczy wspomnieć o remanencie który czasami trwa całymi tygodniami. Niezależnie od ilości elementów majątku trwałego każdy pragnąłby, żeby jego spis z natury, zrealizowany był w przeciągu jednego dnia, a przemieszczenie wyposażenia między pracownikami obywało się bez konieczności wypełniania dokumentów papierowych w obecności stosownych służb narzędziowni.

Oprogramowanie do inwentaryzacji wymyślono w taki sposób, by szybko i skutecznie poradzić sobie z tym zadaniem, sprawdź też tutaj. Inwentaryzacja wyposażenia polega na spisaniu każdych rzeczowych i pieniężnych czynników majątkowych, podanie ich rzeczywistego poziomu i możliwe wyjaśnienie różnic jakie zauważono między stanem jaki ustalono podczas remanentu, a stanem który powstaje z ewidencji księgowej.

ewidencja

Autor: kate hiscock
Źródło: http://www.flickr.com

Ewidencjonowanie wyposażenia dotąd nie było łatwe. Dla uproszczenia zawiadywania ekwipunkiem firmy i prostego kontrolowania jej poziomu powstało nowoczesne rozwiązanie, ewidencja i inwentaryzacja, z najważniejszymi funkcjami, oraz prostym interfejsem, warto doczytać .
Efektywne oprogramowanie i oznaczenie środków trwałych, surowców, towarów, sprzętu, ewidencja (przejdź do serwisu)ów i oprzyrządowania kodem kreskowym wybitnie redukuje pracochłonny spis z natury, sporządzanie i uzgadnianie stanów.

Ewidencja online obejmuje listę wyposażenia w dyspozycji eksploatatora, informacje o miejscu poszczególnych składników majątku, a także dane dotyczące ludzi, którym to oprzyrządowanie zostało powierzone. Rejestr w chmurze przynosi sposobność szybkiego umiejscowienia poszukiwanego wyposażenia i pracownika, który jest za niego odpowiedzialny. Do danych jest możliwość dotrzeć z dowolnego położenia i w każdym okresie przez tablet, aparat telefoniczny czy też komputer. Takiego typu inwentaryzacja budynku w dużej mierze ułatwia pracę ludziom odpowiedzialnym za coroczne rozliczenie wyposażenia. Wykorzystanie tego programu to oszczędność czasu i zminimalizowanie pomyłek.