Jakim sposobem prawidłowo wycenić cenę adresu internetowego

Wartościowy internetowy adres jest obecnie bardzo cenny, zwłaszcza w firmach które zamierzają bardziej aktywnie zaznaczyć swoją obecność w sieci internetowej. Internetowa domena to nic innego jak adres, jaki jest wpisywany w przeglądarkach.

Dziewczyna przy laptopie

Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ten adres jest kilkuliterowy, łatwy do zapamiętania i nawiązuje do nazwy przedsiębiorstwa lub profilu funkcjonowania, to jest sporo szans, że ludzie będą go pamiętać i po prostu podczas przeglądania internetu będą go w razie czego wpisywać. Z kolei adres trudniejszy w dużym stopniu może bardzo utrudnić obecność przedsiębiorstwa w sieci oraz wszelakie sposoby promocji i reklamy.

Adresy w internecie nie są kupowane na własność, a dzierżawi się je, więc po wygaśnięciu abonamentu wracają do puli wolnych, jeżeli nikt nie zechce ich przedłużyć. Dzisiaj większość dobrych adresów jest pozajmowana, lecz domeny są takimi samymi towarami, jak inne produkty, i jeśli się chce, to domenę można kupić pośród tych, które aktualnie będą oferowane na rynku.

Ostatnio sporo ludzi zaczęło inwestować w adresy internetowe dzierżawiąc je i tego typu domeny bez przerwy pojawiają się w sprzedaży w aukcyjnych serwisach i różnych

Strona internetowa

Autor: libera Kodisto
Źródło: http://www.flickr.com

giełdach. Ceny, jakie ukazują się przy nich, są bardzo różne, jeśli jednak ktoś się będzie chciał decydować na kupno, to chyba powinien dokładnie sprawdzić, czy zwyczajnie nie zapłaci za dużo za dany adres.

Najkorzystniej będzie zamówić profesjonalną wycenę, jednak pomimo tego, co wydawać się wielu może, wycena domen nie należy do rzeczy łatwych. Na cenę domeny może mieć wpływ bardzo dużo różnych czynników.

Przygotowaliśmy dla Ciebie nowe przyciągające informacje na ciekawiący Cię temat. Wejdź do nowego wpisu oraz czytaj wpis cele badań marketingowych.

Rzecz jasna sama nazwa ma bardzo duże znaczenie, lecz liczy się także rozszerzenie, wiek domeny, i to, czy chociaż trochę wcześniej była promowana.

W sieci funkcjonuje kilka serwisów, które potrafią przeprowadzić wycenę domen internetowych, jednak trzeba podejść do tego z ostrożnością, gdyż nie wiadomo do końca, jakie zmienne biorą one pod uwagę. W rzeczywistości cena domeny, tak jak innych produktów wynosi tyle, ile ktoś będzie chciał za nią zapłacić.