Jaką domenę internetową wybrać?

Jednym z najważniejszych elementów danej marki, oprócz jej nazwy czy logo, jest strona WWW. W dzisiejszych czasach bez witryny WWW zyskanie popularności na rynku jest w większości przypadków niemożliwe. Z decyzji o zrobieniu strony w sieci wynika konieczność wyboru domeny. Domena sieciowa jest tym, co użytkownicy wpisują w pasek, by trafić do określonej witryny.

Adres www to podstawa na naszej stronie

Źródło: searchmarketingpost.com

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej domeny wiąże się z różnorodnymi kłopotami i wymaga zastanowienia się. Im trafniejsza bowiem domena, tym więcej użytkowników można będzie zdobyć w późniejszym czasie.

Jakie są opcje

W adresie internetowym można zawrzeć kilka elementów. Są to przede wszystkim litery, bez rozróżnienia na małe i wielkie, a także bez znaków narodowych. Poszczególne elementy adresu separuje się za pomocą kropki. Dozwolone jest stosowanie cyfr oraz kresek. Następną częścią jest rozszerzenie. Może być ono charakterystyczne dla konkretnego kraju, w przypadku Polski jest to , czy też określające charakter konkretnej instytucji. Wybór odpowiedniego rozszerzenia jest równie istotny jak wybór domeny dla firmy, gdyż faktem jest, że przeciętny internauta w Polsce, nie znając w całości danego adresu, użyje automatycznie rozszerzenia alboCzego unikać

Jest parę czynników, których nie powinno się stosować przy ustalaniu domeny internetowej. Jednym z nich jest wykorzystanie długiej nazwy.

Spodobał Ci się taki post? Jeżeli tak, to niewątpliwie sprawi Ci radość wiadomość, że inny tego rodzaju artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz ten link internetowa platforma zakupowa.

Im bardziej rozbudowana bowiem, tym trudniejsza do zapamiętania przez potencjalnych użytkowników. Z drugiej strony tworzenie krótkich skrótów od nazwy przedsiębiorstwa czyni domenę za bardzo enigmatyczną. Inną rzeczą, której warto unikać, są cyfry. Pomimo że taka możliwość istnieje, wykorzystywanie jej jest niewskazane, w szczególności na początku domeny. Utrudnia to bowiem wypowiadanie nazwy witryny na głos, przez co może sprawić trudności w podawaniu jej, na przykład w rozmowie telefonicznej.

Ta solidna witryna, zawiera zbliżone dane na opisywany wątek, więc nie czekaj, tylko poznaj dokładnie wiadomości na to zagadnienie.

Tak samo sprawa wygląda z kreskami. Przeciętny internauta nie zapamiętuje myślników w domenach internetowych. Doskonałym przykładem jest ogromnie popularna kilka lat temu witryna „Nasza Klasa”, której domena, pisana z kreską, sprawiała internautom częste problemy. Coraz częściej także używa się w adresach przedrostków, jak na przykład „e”. Jest to dozwolone tylko w niektórych, uzasadnionych przypadkach.