Jak co roku nadchodzi rozliczenie PIT? Mamy szansę pomyśleć o tym, komu oddać 1% podatku

Polacy każdego roku muszą rozliczyć się na podstawie tak zwanego PITu. Dzięki temu posiadają możliwość podarowania jednego procenta swojego podatku na konto przeznaczonych do tego instytucji. W Polsce mamy możliwość podarowania procentu naszego podatku do jednej z ponad 8 tysięcy instytucji.

pieniądze

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Tylko od nas zależy komu będziemy chcieli podarować nasz procent. Jeśli nie wiemy komu chcemy przekazać, to dobrym pomysłem będzie 1% podatku lista, którą można znaleźć w internecie. Możemy wyróżnić kilka typów instytucji w których możemy wciąż poszukiwać określonej instytucji. Wyróżniamy tak zwane podmioty do spraw trudności sytuacji życiowych a także działalności wspierających. Wyróżniamy tutaj tego rodzaju podkategorie, jak zwłaszcza działalność charytatywną, pomoc rodzinom będącym w trudnej sytuacji, organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych, emerytów, kombatantów a także rodzin zastępczych.

Kolejną kategorią są podmioty ochrony zdrowia. Do tej kategorii możemy zaliczyć przede wszystkim podkategorie wiążące się z ochroną jak również promocją zdrowia jak również przeciwdziałaniu uzależnieniom. Trzecią kategorią na jaką można oddać jeden procent podatku to ochranianie praw. Zalicza się tutaj takie podkategorie jak kroki na rzecz macierzyństwa i rodzicielstwa, ochronę praw człowieka, ochrona praw konsumenckich czy też działania na rzecz praw (polecamy kontynuuj) kobiet i mężczyzn. Następne kategorie to również przeciwstawianie się bezrobociu czy też nauka oraz kultura, do której zaliczamy szkolnictwo wyższe czy też ekologię oraz ochronę zwierząt. Następną kategorią stanowią działania międzynarodowe i wspólnotowe,powiązane nie tylko z promowaniem regionu jak również (witryna internetowa) z działalnością integracyjną z Europą. Spójrz w tym miejscu: .

Kolejne podmioty natomiast skupiają się bezpośrednio na państwie i podtrzymywaniu jak również upowszechnianiu tradycji narodowej czy też promowaniu Polski za granicą. Następnym rodzajem przedsiębiorstw, na jakie mamy szansę przeznaczyć jeden procent swojego podatku jest sport i turystyka. Bezpieczeństwo publiczne jest ostatnią ogólną kategorią na którą mamy szansę przekazać swój 1 procent podatku – do wyboru jest m.in. ratownictwo lub obronność państwa. W tym miejscu więcej w temacie: ciekawe.