Zaprojektuj właściwy obraz swojego biznesu

Nadal niewielemarek w Polsce ma świadomość, jak ważna dla ich wizerunku jest świetna identyfikacja wizualna. Przeglądając firmowe materiały graficzne nierzadko mamy wrażenie braku profesjonalizmu.
Dlaczego warto posiadać profesjonalną identyfikację wizualną? Jest to pytanie, na które trzeba mieć odpowiedź, jeśli mamy zamiar osiągnąć sukces w na rynku.

Praca przy komputerze

Autor: nic519
Źródło: http://www.flickr.com

logotyp to nie tylko dekoracja na papierze firmowym. To głównie komunikat, który wysyłamy do klienta, w momencie, gdy napotka znak naszej działalności. Dlatego znaczące jest to, co chcemy przekazywać i w jaki sposób, a także do kogo mówimy.

Profesjonalnie stworzone logo, pełni dokładnie taką funkcję i powinno wyrażać osobowość naszej marki. Zdają sobie z tego sprawę wszystkie światowe firmy, które na swoje logotypy wydały miliony dolarów. Dobrze zrobione logo to inwestycja na lata. Dowodem na to jest fakt, że znane nam wszystkim loga, nieczęsto się zmieniają. Nawet jeśli, to drobne poprawki mają charakter kosmetyczny.

Także coraz więcej mniej znanych marek zaczyna zdawać sobie sprawę z faktu, że kwestia dobrej identyfikacji wizualnej, oddziałuje na wizerunek ich marki. Stąd wielu z nich decyduje się na tzw. rebranding, czyli zmianę elementów komunikacji swojej marki.

Czasami jest to tylko niewielka zmiana, przykładowo logo, ale bywa, że jest to bardziej skomplikowany proces, który obejmuje znacznie więcej elementów komunikacji marki. Może to być dajmy na to zmiana nazwy, a nawet całej strategii firmy.

W każdym większym mieście, takim jak: Warszawa, Kraków, Katowice, bez kłopotu znajdziemy agencję brandingową lub firmę graficzną, która profesjonalnie podejmie się stworzenia oprawy wizualnej dla naszej firmy.

Koszty takiej zmiany oczywiście różnią się od siebie, w zależności od tego, z jaką agencją nawiążemy współpracę. Jeśli jest to bardzo dobra agencja brandingowa, możemy liczyć na wyższy rachunek. Jednak wiele agencji brandingowych to mało znane firmy, które mają niewygórowane ceny, żeby utrzymać się na rynku. Nierzadko oferty mniejszych agencji w niczym nie ustępują tym zaproponowanym przez istniejące dłużej na rynku firmy.

Ciekawe informacje na opisywany temat poczytaj również (https://www.traple.pl/2017/04/27/partnerstwo-innowacyjne-szansa-dla-niestandardowych-zamowien/) pod tym linkiem. Jest w tamtym miejscu wiele interesujących danych, które będą niezwykle wciągające.

Dlatego właśnie jedyna zauważalna różnica w usłudze, to właśnie cena.