Zachęceni do działania pracownicy – sekret sukcesu firmy

Prowadząc własną firmę każdy z przedsiębiorców boryka się z kłopotem chęci podwładnych do pracy. Jest to ważna kwestia, gdyż chętni do pracy pracownicy to efektywniejsze praca i tym samym większe zarobki firmy. Sposób zachęcania do pracy podwładnych zależy od wielu czynników zależnych tak samo od pracodawcy jak i pracownika.

Program motywacyjny

Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Tworząc program motywacyjny powinniśmy początkowo zaznajomić się z wymaganiami naszych podwładnych. Spełnieni pracownicy w przedsiębiorstwie będą na pewno lepiej pracować oraz z chęcią pojawiać się pracy. Z pomocą przyjdą anonimowe ankiety na przykład na temat atmosfery w firmie a także pensji. Trzeba również dowiedzieć się co najbardziej zachęca naszych podwładnych do działania. Czy są to dodatkowe premie, wolne dni od pracy czy może dobra atmosfera w pracy. Każdy element programu musi być zgodny z panującymi w miejscu pracy regulaminami i musi być skonstruowany na potrzeby danej firmy. Cóż z tego, że obiecamy podwładnym nagrody za dobrą pracę jeśli nie będziemy posiadali funduszy na nie.

Każdy z nas lubi być doceniany za dobrze wykonaną pracę. Dlatego też warto nagradzać pracowników za to, że pracowali dla dobra firmy i wykonali swoje zadania. Program motywacyjny powinien brać pod uwagę tego typu wynagrodzenia a także szansę awansu pracowników jeśli przez dany okres czasu bardzo dobrze pracują. Praca, w której istniej możliwość awansowania z pewnością będzie bardziej interesująca dla przyszłych pracowników, aniżeli taka, w której przez dużo lat będziemy na tym samym stanowisku. Program motywacyjny powinien brać po uwagę też szkolenia dla pracowników i konferencje podsumowujące sukcesy firmy.

Szkolenie motywacyjne

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Wykwalifikowani pracownicy, nagrodzeni publicznie za swoją dobrze wykonaną pracę to świetny sposób na powiększenie efektywności pracy firmy. Istotnym krokiem po ustaleniu programu motywacyjnego jest przedstawienie go członkom firmy, zarysowanie misji firmy i wartości, którymi powinni kierować się członkowie firmy.

Istotne jest również wyznaczanie mniejszych celów pracownikom, aby stopniowo można było dojść do wyznaczonych przez pracodawcę większych celów. Kluczem do sukcesu firmy >>> rzuć okiem są wyszkoleni, zmotywowani i zadowoleni pracownicy. Dobrze jest więc zatroszczyć się o ich potrzeby a także odpowiednio nagradzać za dobrze wykonaną pracę. Przyniesie to na pewno efekty w krótkim czasie.