W jaki sposób najsprawniej stworzyć coaching?

Jeżeli uważasz, iż masz ponadprzeciętną wiedzę na jakiś interesujący temat, np. umiesz pozycjonować strony internetowe czy jesteś mistrzem w nawiązywaniu kontaktów, z pewnością musisz zastanowić się czy może czymś OK nie byłoby zorganizowanie szkolenia. W końcu fakty są takie, że na zorganizowaniu szkolenia można zarobić niezłe pieniądze. Wychodzę z założenia, iż na własnej wiedzy trzeba próbować zarabiać. W szczególności, że ostatnimi laty w naszym kraju nietrudno zauważyć spory popyt na różnego rodzaju sesje szkoleniowe.

Ludzie wiedzą, że solidne szkolenia są niemalże na wagę złota. Moim zdaniem to sytuacja jest taka, iż jeżeli mamy dostateczną wiedzę, a na dodatek jesteśmy osobami przebojowymi, z całą pewnością musimy poszukiwać własnej szansy. Co do tego ogólnie nie mam wątpliwości. Kilka dni temu brałem udział w szkoleniu dotyczącym zakładania firmy – muszę napisać, że dużo się dowiedziałem. Dobrze, co zatem trzeba zrobić, aby bez większego problemu mieć okazję zorganizować szkolenie?

sala szkoleniowa

Autor: Peter Kofler
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, trzeba wiedzieć, że na początku czymś istotnym są sale Synergy Trainings – a więc powinniśmy nająć salę, ponieważ gdzieś przecież nasi słuchacze chcą szkolić się w odpowiednich warunkach. Co prawda w sumie słyszałem o ciekawych szkoleniach, które były organizowane w restauracjach, lecz myślę, iż w sumie to nieodpowiedni pomysł. Według mnie kapitalnym miejscem dla chcących zorganizować udaną konferencję jest duże miasto – bo relatywnie łatwo do niego dojechać. Chociaż pewnie na szkoleniu pojawią się tylko miejscowi. W końcu jeszcze nie dorobiliśmy się renomy.

Należy również napisać, iż czymś niesamowicie istotnym jest to, aby w żadnym razie nie sądzić, że nasze szkolenie tak jakby automatycznie się wypromuje. Czyli musimy umiejętnie podejść do tematu reklamy spotkania. Moim zdaniem prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest chociażby otworzenie witryny internetowej, a do tego zamieszczanie reklam w tych miejscach, które w jakiś sposób traktują o naszej branży. Czyli podsumowując – organizacja swojego szkolenia to fantastyczny pomysł. Nie możesz tego zepsuć!