Rozmowa kwalifikacyjna jako wiarygodna sposobność autoprezentacji

Zaproszenie na rozmowę wstępną znamionuje, że nasze CV i list motywacyjny zaintrygowały możliwego chlebodawcę. Rozmowa rekrutacyjna to wiarygodna postać autoprezentacji, w związku z tym warto się do tego przygotować.

Poprzez swoje zachowanie w trakcie naboru demonstrujemy, jak radzimy sobie w stresie, czy jesteśmy zdecydowani i komunikatywni.

Ten proponowany odnośnik (https://www.pitprojekt.pl/pociecha/wypelnij-pit-on-line.php) zawiera fascynujące dane na prezentowany wątek, zatem, jeżeli ta kwestia Cię absorbuje, to sprawdź to obowiązkowo.

Rekrutację ma możliwość przeprowadzać osoba z wydziału personalnego, lub ewentualny bezpośredni kierownik. W mniejszej jednostce może to być nawet sam prezes. Ubranie świadczy o człowieku. Jeżeli na rozmowę wstępną ubierzesz granatowy garnitur, lub garsonkę z matki, możesz być potraktowany jak ktoś, kto nie wyrósł nadal ze szkolnych lat i nie jest gotowy do podjęcia pracy. Psychologowie podkreślają, że w relacjach interpersonalnych, także w czasie rekrutacji, liczy się pierwsze wrażenie, a strój jest właśnie fragmentem wywierania wrażenia. Rozmowa rekrutacyjna wymaga, by wyglądać schludnie, natomiast nie powinno się rezygnować z drobnych, znaczących dla siebie fragmentów – zobacz tu.

pracownik nie bojący się wyzwań podczas pierwszej pracy

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Bransoleta z zagranicznej podróży, bądź pomysłowe kolczyki mogą sprawić, że pozostaniesz lepiej zapamiętany, mogą być również pretekstem do rozmowy o predyspozycji rozmówcy, a to zawsze działa na korzyść. Podczas rekrutacji nie banalizuj pytania o pozazawodowe zainteresowania. One akcentują, czy kandydat jest zajmującym człowiekiem, czy jest pomysłowy, czy swobodnie nawiązuje znajomości, czy nie boi się wyzwań.Student, lub absolwent nie ma jeszcze wielkiego doświadczenia zawodowego, szczególnie kiedy ma to być pierwsza praca. Rozmowa kwalifikacyjna to okazja do lepszego poznania kandydata. Możność nawiązania bezpośredniego kontaktu pociąga za sobą zdobycie wiedzy z zakresu umiejętności międzyludzkich, również autoprezentacji kandydata.

Więcej na ten temat:

Jest to też możliwość do zidentyfikowania oczekiwań finansowych kandydata, oraz stanu motywowań do rozwoju. Nawet najporządniej sporządzone CV i list motywacyjny nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i poznania typy kandydata. Wobec tego tak ważne jest jak najodpowiedniejsze przygotowanie do spotkania rekrutacyjnego.