Otwieramy sklep spożywczy

Lokalne osiedlowe sklepiki, są nierzadko alternatywą dla ogromnych marketów. Mimo, że są troszeczkę droższe, możemy w nich znaleźć zarówno artykuły codziennego użytku jak i te „eko” i z wyższej półki.

malowidło - sklep

Autor: Gordon Joly
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko na takową formę działalności decydują się obcokrajowcy, którzy w ten sposób wyprzedają i promują swoje rodzime artykuły i przysmaki. Praktyka pokazuje, iż niejednokrotnie sukces pierwszego marketu bądź punktu prędko przeobraża się w ekskluzywny interes sieciowy – -> zobacz więcej. Bazując na pozyskanej praktyce przy otwieraniu pierwszego marketu oraz ciesząc się renomą w jednym punkcie, przedsiębiorcy nieraz podążając za ciosem otwierają swe kolejne sklepy. Mając tym samym godziwy artykuł, pomysł na interes a także dużo motywacji można w perspektywie kilku do kilkunastu miesięcy stworzyć swoją prywatną mini sieć. Jej wielkość a także zasięg to już tylko kwestia zapału i rozmachu biznesmena.

Pierwsza rzeczą, z którą mierzą się przedsiębiorcy pragnąc uruchomić zwykły sklep jest ciąg formalności, które należy spełnić.

sklep - fotogram

Autor: Magic Madzik
Źródło: http://www.flickr.com

Przed rejestracją działalności musimy dokonać wyboru jej formy prawnej oraz formy opodatkowania. Przed rozpoczęciem sprzedaży pewnych artykułów wymagane jest uzyskanie zezwolenia. Szczególne rodzaje zezwoleń przewidziane są dla napojów wysokoprocentowych. Przy otwieraniu działalności w postaci osiedlowego sklepu spożywczego będzie istniała niezbędność kupna kasy fiskalnej, co kreuje koszt rzędu co najmniej 600-1000 zł. Następnie musimy zakupić wagę jak też meble chłodnicze jeżeli chcemy sprzedawać owoce i warzywa, bądź mięso oraz wędlinę. Nieskomplikowana waga elektroniczna będzie kosztowała ok. 800 zł. Potem, sklep musimy zaopatrzyć w ladę sklepową, półki i komory chłodnicze albo lodówki stojące. Na wyposażenie lokalu wydamy ok. 4-5 tys. zł. Możemy zaoszczędzić, wybierając używane sprzęty do marketu.

Miłośnikom sprawdzonej informacji zalecam to omówienie, gdyż nie dosyć, że traktuje on o pokrewnej kwestii, to robi to też w niesamowicie ekscytujący sposób. Kliknij i zobacz!

Ogromny wydatek pociągnie za sobą konieczność zakupienia towaru – nawet 10 tys. zł, jednakże pieniążki te należy potraktować jako inwestycję w swoją działalność.Rozpoczynając od własnego marketu pod uwagę musimy wziąć szereg uwarunkowań prawno-administracyjnych, zmierzyć się z wieloma urzędami a także przejść przez szereg procedur wiodących do upragnionego sukcesu (komory chłodnicze sprawdzają się świetnie).