Najlepszy okres na zakładanie firmy!

Wielu młodych ludzi staje przed ważną decyzją – czy powinni założyć firmę czy może podjąć pracę na etat w przedsiębiorstwie. Obydwie możliwości mają zarówno wiele plusów jak i minusów. Własna firma to nienormowany czas pracy, brak przełożonych i duże zyski w przypadku dobrego prowadzenia firmy. Praca na etat to pewny, stały zarobek, opłacone składki zdrowotna i ubezpieczeniowa oraz 8 godzin dziennie w pracy.

przykładowe wnętrze firmy

Autor: La Citta Vita
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór jednej z możliwości zależy od wielu czynników i rzadko jest prosty. Wspólnota europejska wykłada duże pieniądze na zakładanie i rozwój nowych firm, co daje możliwość otwarcia firmy bez własnych środków. Rząd twierdzi, że zakładanie firmy nigdy nie było tak proste i stara się nam wmówić że firmę w Polsce można dziś założyć w jednym okienku.

Ten artykuł posiada niezwykle interesującą zawartość, lecz odwiedź serwis www, który posiada podobne informacje. Również na pewno będą bardzo zajmujące.

Jakie są realia – każdy kto próbował założyć firmę dobrze wie. Mają się one nijak do tego, do czego starają się nas przekonać politycy.

Dużo z nas nie wie jak założyć firmę. Na szczęście w internecie znajdziemy dużo interesujących informacji na ten temat. W serwisach tematycznych znajdziemy dużo porad, tekstów ustaw i innych wiadomości, które pomogą nam odnaleźć się w gąszczu ustaw. Teksty redagowane są przez profesjonalny zespół prawników, mamy więc pewność, że jakość informacji jest na najwyższym poziomie. Jeśli na przykład planujesz założenie spółki, to powinieneś koniecznie odwiedzić stronę X i zagłębić się w lekturze aktów prawnych przed podjęciem tej decyzji.

Napiszę kilka słów o założeniu sklepu. Konieczny jest lokal, odpowiednie pozwolenia, jak na przykład koncesja w przypadku, gdy chce się sprzedawać alkohol. Trzeba postarać się o dogodną umowę z hurtowniami i dostawcami. Przecież musisz skądś brać towar. Ważny jest sprzęt – odpowiednie meble, urządzenia fiskalne (więcej tu: Urządzenia fiskalne Panasonic od Ceneo), lodówki, itd. Zadbajmy również o promocję naszego małego przedsiębiorstwa. Możliwości jest sporo. Przykładowe to: strona www, konto na portalu społecznościowym, ulotki, czy gazetki. Istotne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa. Doskonałym rozwiązaniem są kamery przemysłowe (Kamery przemysłowe Samsung na Ceneo). Różne sytuacje bowiem zdarzają się w życiu. Nie uchroni nas to wprawdzie przed kradzieżą, ale pozwoli na ewentualne rozpoznanie winnych.