Co jest istotą programu lojalnościowego?

Od 1998 roku wyłącznie zajmujemy się zagadnieniem marketingu lojalności i marketingu relacji. Przygotowujemy i obsługujemy programy lojalnościowe, partnerskie, premiowe, promocje i konkursy, kompleksowo od planu działania, agendy, wstępnego stworzenia, systemu informatycznego, baz danych.

Programy Partnerskie to systemy lojalnościowe wdrażane w obrębie B2B, ukierunkowane na partnerów, pośredników sprzedaży, dostawców, sprzedawców. Motywacja jest nie tylko efektem nagród i premii, ale przede wszystkim z przynależności do elitarnej grupy, z wartości dodanych, relacji i kontaktu z przedsiębiorstwem, bazy wiedzy i możliwości uczestnictwa w kursach.

Programy lojalnościowe i partnerskie ograniczają rolę ceny, umożliwiają zmniejszenie przyznawanych zniżek i kreują barierę dla rynkowych rywali.

Programy lojalnościowe dla każdego

Zrealizowaliśmy tysiące tego typu działań w sektorze B2B i B2C. Zrealizowaliśmy i obsługujemy systemy lojalnościowe instytucji handlowych, banki, aptek, branży spożywczej, FMCG, finansowej, chemicznej, lekarskiej, deweloperskiej, sanitarnej, paliwowej, nowych technologii, telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej i wielu innych. Prowadzimy także wewnątrz firmowe programy motywacyjne dla pracowników, handlowców, sprzedawców i dystrybutorów.

Naszymi atutami są: korzyści skali i optymalizacja kosztów, wyjątkowe na krajowym rynku know-how, narzędzia informatyczne do kierowania programem lojalnościowym, odrębne centrum logistyki (sprawdź Kador Poland) produktów premiowych, pomoc prawna i podatkowa. Zapewniamy pewność i komfort współpracy z ekspertami oraz kompleksową obsługę prawa i podatków, obejmującą m.in. profesjonalne doradztwo prawne i podatkowe, tworzenie regulaminów i formularzy, outsourcing obsługi podatków od nagród.

Proces dostarczenia nagród jest jednym z najważniejszych, a zarazem najcięższych etapów realizacji działania. W dużej mierze decyduje o tym, czy program lojalnościowy, premiowy, akcja czy konkurs przynoszą zakładany, długofalowy skutek i cementuje relacje z jego podmiotami. Dlatego zbudowaliśmy własne Centrum Logistyki Nagród i gwarantujemy obsługę wszystkich faz logistyki: wybór nagród, zakup, przechowywanie, pakowanie, dostarczenie, raportowanie. Stała, regularna od lat kooperacja z najlepszymi producentami i dostarczycielami umożliwia zagwarantować dostępność setek dokładnie wyselekcjonowanych typów nagród i zredukować koszty ich nabycia i dostarczenia.

Stoimy na stanowisku, że istotą programu lojalnościowego nie jest wyłącznie bieg po nagrody. Oprócz aktywizacji sprzedaży istotną rolę odgrywa w tym miejscu tworzenie relacji marketingowych. Program staje się punktem startowym do komunikacji, a segmentacja oparta o kryteria sprzedażowe, life-style, preferencje, historię relacji, umożliwia optymalny dobór narzędzi motywacji. Na bazie własnych badań zadowolenia i oczekiwań uczestników wdrażamy programy, gdzie premię stanowią nie jedynie nagrody rzeczowe, lecz również wartości niematerialne, kursy i szkolenia oraz porady ekspertów. Związki wsparte na tych podstawach owocują nad wyraz mocną lojalnością.

Zostawiamy do dyspozycji nowoczesny i przyjazny w obsłudze, gotowy system do kierowania programami motywacyjnymi. Brak konieczności tworzenia od podstaw pozwala na szybkie wdrożenia działań i obniżenie kosztów. Oferujemy fachowe wsparcie informatyczne i poradnictwo umożliwiające sprawną integrację z własnymi systemami firmy, dostawców i kontrahentów, banków, itp. Ułatwiamy skonfigurować bazy danych, przygotować spersonalizowane konta biorących udział, strony www, katalogi nagród, naliczanie punktów i promocji, raporty, narzędzia komunikacji interaktywnej, zdalną naukę i testy kompetencji.

Dalsza część