Z jakiej racji opłaca się korzystać z funduszy unijnych?

Właściciele firm muszą zmagać się z wieloma trudnościami – już na początku przygody z własną działalnością są wystawieni na trudną walkę z procedurami, analizują, jakie konto firmowe założyć, czy starczy im pieniędzy na rozpoczęcie biznesu a także jakim sposobem zaistnieć na rynku. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw ubiega się o fundusze unijne – nie tylko firmy nowopowstałe, lecz także te istniejących już na rynku od dawna. Z jakich przyczyn powinno się starać o uzyskanie dofinansowania?

flaga UE

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszym rzędzie z tego względu, że są to bezzwrotne pieniądze, zatem w przyszłości nie będziemy musieli ich zwracać. Zdobytą gotówkę można wydać na inwestycje. Dzięki tej sumie zdecydowanie zaoszczędzisz własny wkład, jednakże należy wiedzieć, iż najpierw należy osobiście zapłacić za dane przedsięwzięcie, a dopiero potem możemy ubiegać się o zwrot kosztów.

Zrealizowany projekt może być dofinansowany w co najmniej 50 procentach jego wartości, więc się to niewątpliwie opłaca. Skorzystanie z pomocy znacznie wpływa na rozwój danej firmy oraz poprawę jej konkurencyjności. Zdecydowanie łatwiej jest wyróżnić się z konkurencji mając co pokazać, aniżeli ledwo wiążąc koniec z końcem. Im większe inwestycje, sprawniejszy rozwój i lepsze produkty, tym więcej odbiorców interesuje się danym przedsiębiorstwem oraz chce skorzystać z jego usług czy produkowanego asortymentu. Ponadto małe przedsiębiorstwa bardzo często boją się, iż nie mają szans na dofinansowanie, a to nieprawda, gdyż fundusze europejskie dla małych firm są obecnie dużo prostsze do zdobycia.

Każda firma, niezależnie od jej wielkości, ubiegając się o dofinansowanie, powinna skonsultować się z właściwym doradcą, który nie tylko pomoże sformułować stosowny wniosek, lecz także będzie wsparciem w bardzo często trudnych do przejścia procedurach. Opłaca się starać o dotacje, bowiem poza niniejszymi walorami, firmy korzystające z pieniędzy unijnych mogą nie tylko zrealizować wspomniane wcześniej innowacyjne projekty, lecz również zainwestować w kursy dla pracowników lub zakupić nowy sprzęt udoskonalający działania prowadzone na obszarze przedsiębiorstwa. Jak właściciel przedsiębiorstwa upora się z tematem będzie mógł spokojnie podjąć decyzję jakie konto firmowe wybrać dla siebie.

Dofinansowania europejskie w ekspresowy sposób umożliwią ci stworzenie rozpoznawalnej na rynku marki.

Zaciekawiony? To dla nas optymistyczna wiadomość. Więc kliknij tu umowa kupna sprzedaży i oglądaj bez ograniczeń następne fachowe wpisy.

Warto więc bliżej zapoznać się z tym zagadnieniem.