Rozliczenie PIT-u w roku dwa tysiące czternaście

Policzenie należnego fiskusowi rocznego podatku to zadanie, które wielu ludziom przysparza mnóstwo trudności. Posiadając to na względzie, zdecydowaliśmy się utworzyć łatwy w zastosowaniu program do rozliczania PIT przez internet 2014.

Pitax.pl - rozliczenie PIT online

Dzięki nam odpowiednie wypełnienie deklaracji podatkowej nie będzie już kłopotem, a konieczność składania poprawek odejdzie na zawsze w zapomnienie. Zachęcamy Państwa do poświęcenia paru minut swojego czasu na zapoznanie się z działaniem programu i uzupełnienie oświadczenia – Sprawdź, co zrobić, by uniknąć kolejek w kwietniu!.

Sposób funkcjonowania programu jest niezwykle łatwy i pozwala na wielokrotne uzupełnienie zeznania podatkowego oraz przeróbkę uzupełnionych już poszczególnych rubryk. Jeżeli w czasie wypełniania pojawiły się pomyłki, program zawiadomi o tym Państwa natychmiastowo, zapobiegając tym samym wygenerowanie gotowego formularza.

Przystępując do uzupełniania należy wybrać typ zeznania podatkowego (podatek dochodowy od osób fizycznych trzydzieści sześć, podatek (czytaj też wniosek o nadanie klauzuli wykonalności) dochodowy od osób fizycznych trzydzieści siedem albo inny), następnie wprowadzić do niej swoje dane a także informacje o wysokości dochodu i jego źródłach, oznaczyć przysługujące zniżki spośród zaoferowanych oraz zdecydować o przeznaczeniu 1% podatku na rzecz wybranej organizacji.

Gotowy formularz można wydrukować i wysłać pocztą albo złożyć w odpowiednim urzędzie w standardowy sposób, bądź użyć strony internetowej – Program do rozliczania PIT można znaleźć bez trudu. Co ważne, złożenie oświadczenia w postaci elektronicznej nie wymaga od Państwa posiadania podpisu elektronicznego weryfikowanego przy użyciu ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a wszystkie zamieszczone w elektronicznej deklaracji podatkowej dane są w pełni bezpieczne.