Promocja zewnętrzna – jak się odróżnić?

W branży reklamowej ostatnio dużo mówi się o kryzysie reklamy zewnętrznej. Plakaty reklamowe na ulicach wtopiły się w krajobraz i zazwyczaj nie dostrzegamy ich treści.

Reklama wielkoformatowa, eksponowana na ścianach budynków a także wielkie billboardy, po prostu szpecą przestrzeń i irytują przechodniów.

Telebim w Krakowie

Źródło: www.medas-media.com.pl

Niektóre miasta, na przykład Wrocław starają się wprowadzać strefy wolne od reklam, przeważnie w ścisłym centrum. Zaśmiecanie wizualne przestrzeni jest dziś bolączką wielu miast w Polsce. Jak się wydaje reklamodawcom po prostu brakuje pomysłu,aby przebić się do świadomości odbiorcy.

Naturalnie wielki telebim (ekrany diodowe LED) może przykuć uwagę konsumenta, ale tylko wówczas, gdy przekaz będzie wystarczająco interesujący. Poza wielkością billboardu, ma znaczenie szczególnie jej przekaz. Obserwując, czym stała się obecnie reklama outdoorowa można pomyśleć, że przekaz to ostania rzecz, o której myślą marketerzy.

Aktualnie biura reklamy dają także możliwość umieszczenia spotu na specjalnym ekranie. Reklama na ekranach led oczywiście jest bardziej widoczna dla potencjalnych konsumentów, o ile jest zainstalowana w dobrym miejscu.

Kiedy przeczytasz już informacje na prezentowany temat, to poczytaj także (http://www.narzedziownia-lucznik.pl/sprawdziany-pierscieniowe) także inne wpisy na ten temat – one również okażą się zajmujące.

Badania pokazują, że należy montować tego typu ekrany w sąsiedztwie przystanków tramwajowych. Mieszkańcy dużych miast czekając na przyjazd autobusu zazwyczaj są skłonni do czytania reklam zewnętrznych. Możliwości ekranów ledowych są bardzo duże, ponieważ można na nich wyświetlać zarówno proste spoty, jak i złożone animacje.

Trzeba jednakże dostrzec fakt, że na Zachodzie outdoor potrafi jeszcze zaskoczyć. Szczególnie, gdy uda się stworzyć dobry ambient. Na wielu przykładach widać, że można wykreować billboard, który zaskoczy odbiorcę, a nawet zachęci do interakcji. Kreatywność w outdoorze może zaowocować niezwykle zaskakującymi i interesującymi realizacjami. Aktualnie nowe media umożliwiają wykorzystanie reklamy zewnętrznej z promocją w mediach społecznościowych.

Dzięki smartfonom łatwiej tworzyć kampanie outdoorowe, które faktycznie angażują i mają ambitniejszy cel, niż zagospodarowanie kolejnego billboardu. Ciekawe kreacje faktycznie zachęcają odbiorcę, by współtworzył ich przekaz. Jest to dowód na to, że w reklamie zewnętrznej imponowanie olbrzymimi rozmiarami nośników wcale nie jest miarą sukcesu.