Programista – praca marzeń?

O ile regularnie przeglądasz periodyki, z pewnością słyszałeś, że od wielu lat bardzo przyszłościowym fachem jest programista. Dla zawodowca od tworzenia oprogramowania zawsze znajdzie się lukratywna praca. Programista może pracować w zasadzie wszędzie, ponieważ obecnie komputery są niesamowicie rozpowszechnione.

Autor: BenQ

Zdajesz w tym roku maturę? Charakteryzujesz się umiejętnościami z tzw dziedziny nauk matematycznych? Powinieneś zastanowić się nad studiami informatycznymi. Najkorzystniej naturalnie dostać się na państwowy uniwersytet, który gwarantuje wysoki poziom nauczania. Podczas uczęszczania warto zaliczyć praktyki IT. Zaliczenie praktyk dobrze prezentuje się CV, ale to nie jest kluczowe. Pamiętaj, że dzięki stażowi rozwiniesz swoje zdolności i w nadchodzącym życiu profesjonalnym będziesz miał prościej. Miej na uwadze, że dobra uczelnia nie zapewni ci sukcesu. Ludzie, którzy dają pracę, zwykle zwracają największą atencję na indywidualne umiejętności człowieka.

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com

A teraz parę słów dla młodszych czytelników. Zazwyczaj informatyka w liceum jest przedmiotem pobocznym i nie uczy niczego wartościowego, zatem powinieneś własnoręcznie rozwijać umiejętności. Najlepiej zacząć od osobistego złożenia PC, zrozumienia jego elementów i oprogramowania.

Zaprezentowana kwestia okazała się dla Ciebie przydatna? W takim razie poznaj oprócz tego inne podobne posty i przeczytaj więcej wskazówek (http://www.franklincovey.pl/szkolenia/uwazny-szef-buduj-zaangazowanie-w-kontaktach-11/).

W internecie zobaczysz dużo fajnych kursów języków programowania, poświęć kilka tygodni na opanowanie podstaw któregoś z nich. Stwórz własną aplikację i przekaż ją komuś, kto ją dla ciebie oceni.

A jeżeli czytasz ten wpis, gdyż potrzebujesz kompetentnych programistów do firmy lub do wykonania jakiegoś zlecenia,powinieneś do Google wpisać frazę „programista lokalizacja” – na przykład „programista Wrocław”. Przy obecnej, trudnej sytuacji w krajowej ekonomii masz gwarancję, że błyskawicznie zatrudnisz zdolnego pracownika, który będzie pracował dla ciebie za wynagrodzenia, które nie zrujnują budżetu działalności.