Program lojalnościowy może okazać się bardzo korzystny

Program lojalnościowy okazuje się być niejednokrotnie stosowany. Coraz częściej prezesi różnorakich firm namyślają się nie tylko nad tym, jak zdobyć nowego klienta, ale także co zrobić, żeby ten już pozyskany został przy nas i nie poszedł do konkurencji. To właśnie spowoduje, że coraz częściej używany będzie program lojalnościowy, który powinien wyróżnić tych, którzy nierzadko robią zakupy w danym sklepie oraz pozostawiają tutaj określone ceny.

Karta lojalnościowa

Autor: Neil Turner
Źródło: http://www.flickr.com
Wówczas możemy liczyć na odpowiednie rabaty, a od czasu do czasu nawet na zwrócenie części pieniędzy, które mamy możliwość wydać na następne zakupy. To wszystko właśnie sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakupy w danym miejscu właśnie przez to, że mają ewentualność zyskać na tym kolejne, ciekawe przedmioty.

Jeżeli zaabsorbował Cię opublikowany na tej stronie materiał, bez wahania sprawdź jeszcze towarzyszące informacje (http://www.hyzynski.pl/) – one także są godne polecenia.

Więcej na .

Znacznie mocniej doceniany jest marketing relacji
Ponieważ znacznie istotniejszy jest dla prezesów ten kontrahent, który już robi u nich zakupy, to coraz częściej możemy się zetknąć z nowym działaniem, jakim jest marketing relacji. Polega on na indywidualnym porozumiewaniu się z określonym kontrahentem, dzięki czemu prościej przyjdzie określenie jego potrzeb oraz dowiedzenie się, co on myśli o naszym produkcie. Taki marketing ma szansę przynieść dużo dobrego gdy istnieje przeprowadzony w dobry sposób, przez to również coraz częściej się z niego korzysta.

Kontrahent powinien wiedzieć że go dostrzegamy
Im mocniej kontrahent będzie się czuł doceniony, im bardziej będzie czuł, że jego wniosek oraz potrzeby będą istotne, tym częściej będzie chciał korzystać z konkretnej propozycji. Przez to właśnie warto wspierać się na wszystkich pomysłach, które pozwolą nagrodzić takie lojalne podejście i które powodują, że klient czuje się wyróżniony. Takie zachowanie opłaci się więcej aniżeli ciągłe bieganie za nowymi kontrahentami.