Optymalizacja i automatyzacja obiegu faktur w twoim biznesie

Komputeryzacja nie tylko ułatwiła przechowywanie faktur. Jest także sporym ułatwieniem w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Dziś prowadzenie firmy jest wykonalne bez opuszczania biura. Sporym ułatwieniem są różnorodne systemy mobilne ułatwiające prowadzenie sklepu w Internecie czy elektroniczny obieg dokumentów. Obieg taki znacząco minimalizuje ilość czasu potrzebną do wykonania czynności, a poza tym eliminuje powstawanie niepotrzebnych dokumentów w ramach przedsiębiorstwa. Wszystkie faktury są bowiem przechowywane w pamięci komputera, ewentualnie na zewnętrznym dysku. Jest to szczególnie potrzebne gdy posiada się bardzo małą firmę.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Ulepszenie obieguKażda współczesna firma jest wyposażona w oprogramowanie ułatwiające szybki elektroniczny obieg faktur. Nie wszystkie oferowane opcje są jednak niezbędne do prawidłowego funkcjonowania obiegu. Mały sklep internetowy nie będzie potrzebował skomplikowanego oprogramowania. Obieg dokumentów w takim przedsiębiorstwie jest bowiem krótszy niż w wypadku konsorcjum zatrudniającego bardzo wiele osób. Oznacza to, że można zrezygnować z niektórych możliwości dawanych przez system, co pozwoli zaoszczędzić przestrzeń sieci , a przede wszystkim cenny czas. Każde oprogramowanie pozwala na skonfigurowanie swoich funkcjonalności na potrzeby właściciela firmy, dokumentacja załączana przez producenta jest w takiej sytuacji niezwykle pomocna.

Polecane systemyPrzodującym producentem oprogramowania ułatwiającego obieg faktur w dużych i mniejszych korporacjach jest firma Kofax. Programy produkowane przez tego producenta są używane i cenione w firmach całego świata. Żeby poznać ofertę przedsiębiorstwa, należy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę „partner kofax”.

Jeżeli poszukujesz innych danych na prezentowany temat, to też rzuć okiem na wypowiedzenie umowy o pracę analogiczne materiały, które podnoszą tę problematykę.

System partnerski pozwala ponadto na bezpieczny przepływ dokumentów pomiędzy przedsiębiorstwami posiadającymi dostęp do takiego oprogramowania. Dostęp do oprogramowania jest całkowicie bezpłatny, przedsiębiorca ma ponadto dostęp do darmowej pomocy technicznej, oraz bogatej dokumentacji technicznej. Tylko niektóre, bardziej rozbudowane funkcjonalności systemu są objęte opłatą (polecany link).