Lean manufacturing – jak przyspieszyć działania produkcyjne i podnieść ich wydajność w przedsiębiorstwie?

Typową właściwością każdej organizacji jest pęd do nieustającego zwiększania wydajności głównych i pobocznych działań. W związku z tym, wydaje się, iż równie naturalne dążenie winno być udziałem poszczególnej osoby do niej należącej. Co zaskakujące sytuacja ta jest czysto hipotetyczna.

W rzeczywistości okazuje się, że poszczególni pracownicy nie podchodzą do wykonywania swoich zadań w sposób globalny. Dlatego tak niezaprzeczalnie istotna jest wymowa przedsięwzięć, mających na celu podnoszenie poczucia wpływu działań jednostki oraz zintensyfikowania zakresu identyfikowania się z organizacją.

szkolenie pracowników

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Do takich narzędzi możemy zaliczyć kursy podnoszące kompetencje oraz wszystkie spotkania służące integracji. Najważniejszym, co wpada do głowy typowej osobie zarządzającej, gdy rozmowa schodzi na temat podnoszenia wydajności organizacji, jest lean manufakturing (przeczytaj na stronie). Zapraszamy na six sigma szkolenia. Gdybyśmy tę samą osobę poprosili o rozwinięcie tego pojęcia w pojedynczym krótkim zdaniu, najprawdopodobniej jako odpowiedź otrzymalibyśmy zapamiętane jeszcze za czasów wyższej edukacji słowa: eliminowanie marnotrawstwa.

W rzeczywistości jest to dobra definicja, ale tłumaczy ona tylko mały fragment wspomnianego zagadnienia. Mało tego samodzielne stosowanie jedynie tej cząstki, w późniejszym rozrachunku może dać skutek odwrotny do zakładanego. Aby nasi pracownicy zdawali sobie sprawę z rozmiarze zagadnienia, trzeba wysłać ich na profesjonalne szkolenia lean manufacturing.

Aby tego dokonać znajdźmy odpowiednią firmę szkoleniową wpisując do wyszukiwarki internetowej słowa: „szkolenia lean (Wdrażanie Lean Management) manufacturing” Wpiszmy także wyszukiwaną frazę w innej konfiguracji by otrzymać więcej wyswietlonych rekordów, np.: lean manufacturing szkolenia