Komfortowe rozliczenie zeznania podatkowego jedynie w kilka minut

Ostatnie dni kwietnia to zazwyczaj dość nerwowy moment. Bywa, że zapomnimy o punktualnym złożeniu zeznania podatkowego za zeszły rok. Zamiast wpadać w panikę, skoncentrujmy się na odnalezieniu korzystnej możliwości. Oszczędzimy nie tylko nasz drogocenny czas, ale również nerwy. Jaki to dobry sposób?

podatki

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy powinien bardzo dobrze znać się na podatkach. Rozliczanie zeznania podatkowego spędza sen z powiek wielu podatnikom. Jak zrobić to odpowiednio? Co jeżeli się pomylimy? Urząd Skarbowy nie zalicza się do ulubionych miejsc krajanów. Lepiej po prostu nie błądzić. Postawmy na to, by rozliczyć pit online. To interesujący sposób na uniknięcie pomyłek i oszczędzenie sporo czasu. Rozpocznijmy jednak od początku…

Aby właściwie wypełnić zeznanie podatkowe, wpiszmy w wyszukiwarkę internetową frazę: „pit online”. Z łatwością odszukamy odpowiednie strony, na których rozliczymy pit online. To tam będziemy krok po kroku poinstruowani, jak szybciutko oraz poprawnie rozliczyć się z Fiskusem. Wystarczy, że podamy nasze dane osobowe, widoczne na picie 11, który dostaliśmy od szefa. Należą do nich: imię, nazwisko, adres zamieszkania lub zameldowania, data urodzenia, PESEL, nazwa Urzędu Skarbowego i jego adres. Gdy je wpiszemy, to możemy uznać, że połowa roboty jest już zrobiona. Teraz będzie już tylko prościej. Wystarczy, że w konkretne pola wpiszemy dane, podane przez księgowość (Biuro Rachunkowe Warszawa) – .

więcej szczegółów

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
To program, pomocny do rozliczania, wygeneruje właściwy dokument, jaki po uprzednim podpisaniu, będziemy mogli dostarczyć do Skarbówki. Warto pamiętać o tym, aby przekazać 1% podatku na wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Dzięki temu wesprzemy tym, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy. Na długiej liście takich organizacji znajdują się, między innymi: różne fundacje, stowarzyszenia, hospicja, schroniska dla zwierząt, itp. Możemy również wesprzeć te, które działają na rzecz lokalnej społeczności. Jeżeli nie wskażemy właściwej organizacji, wtedy jeden procent naszego podatku powędruje do Skarbu Państwa. Lepiej zatem, rozliczając pit online, wskazać stowarzyszenie, które liczy na naszą pomoc. Dzięki temu szybko rozliczymy się z Fiskusem a przy okazji uczynimy coś dobrego dla innych ludzi.