Jakimi sposobami prawidłowo administrować danymi?

W dzisiejszych czasach ilość przechowywanych informacji jest niezwykle wysoka. Mamy dane w różnych formatach, technologia każdego dnia staje się coraz bardziej powszechna, dlatego też przedsiębiorstwa muszą znajdować nowe, jak najlepsze rozstrzygnięcia. Takie przedsiębiorstwa, które mogą stworzyć bazę danych bez względu na rodzaj plików, zdecydowanie posiadają przewagę nad konkurencją.Jednym ze sposobów uporządkowania danych jest zarządzanie ETL.

oprogramowanie dla firmy

Autor: Kirsty Pitkin
Źródło: http://www.flickr.com

Skrót ten znaczy wyodrębnienie (extract), transformację (transform) i ładowanie (load). Metoda ta prowadzona jest w kilku krokach. Po pierwsze ma miejsce ekstrakcja danych z ze źródła ich pochodzenia, kolejno są one transportowane, tym samym także filtrowane. Ostatnim etapem jest natomiast zapisanie informacji i zamieszczenie ich w zbiorze. Przyjmuje się, że najbardziej wymagającym procesem jest początkowy etap, ponieważ dane często są pobierane z wielu źródeł, dlatego też jest to proces ujednolicenia danych do jednego formatu. Drugi krok z kolei polega na opisaniu przepływu danych, wprowadzeniu danych biznesowych, mapowaniu oraz kalkulacji. Nierzadko informacje nie muszą być modyfikowane. Wtedy usuwane są również dane, które powtarzają.

Z kolei wspomniany ostatni krok, czyli ładowanie, polega na wgraniu informacji do obiektów docelowych, które są dostosowane do wymagań przeprowadzanego projektu. Wspomniane obiekty to hurtownie danych. Klasyczne hurtownie i zarządzanie ETL są zastępowane przez projekt zwany Big Data. Pozwala to na szybsze zarządzanie danymi. Po pierwsze można pracować na naprawdę dużej ilości informacji. Pochodzą one z wielu źródeł, jednak integrowane są w czasie rzeczywistym. Jest to perfekcyjne w monitorowaniu przepływu informacji. Tworzone są również analizy, a na ich podstawie wykonywane są raporty.

Podoba Ci się wpis tekst? To przejdź do oferty kadry i płace, aby zapoznać się z ciekawymi info na omawiany temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Sprawdź: .

Dzięki temu systemowi możemy sprawniej operować danymi, analizować je i mieć do nich ciągły dostęp. W dzisiejszych czasach nie trzeba nikogo przekonywać, że ogrom informacji jest wręcz niezmierzony. Codziennie napływają jeszcze nowsze, dlatego też niezbędny jest dobry system zarządzający. Dzięki temu mamy możliwość prawidłowego prowadzenia przedsiębiorstw. Gdy zastosujemy dobry system będziemy posiadali wzgląd w przepływ informacji w czasie rzeczywistym. Firmy chcą, żeby dane były analizowane oraz przetwarzane od razu w momencie napłynięcia. Dlatego też wymagania rynku powodują odchodzenie od klasycznym metod, które nie pozwoliłyby na bardzo szybki przepływ i sprawne działania.

firma

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Programy są stale udoskonalane, abyśmy mieli niczym nieograniczany dostęp do potrzebnych informacji. Ich napływ jest tak duży, że naprawdę wymaga to świetnego zarządzania danymi. Na szczęście rynek posiada takie rozwiązania, a my możemy cieszyć się uporządkowaniem.