Czy znikną dawne metody marketingu?

Bez wątpienia najważniejszą sferą współczesnego handlu jest marketing. Wcale nie rachunkowość bądź logistyka – choć istotne. W dzisiejszej sytuacji globalnej gospodarki jak też znacznej konkurencji nie mamy innego wyjścia – musimy zwrócić uwagę na sposoby promocji swoich produktów.

Pan czytający gazetę vektor

Źródło: freepik.com

Kłopot polega na tym iż handlowcy sprzedający podobne towary, a nawet identyczne, konkurować mogą praktycznie jedynie ceną. Ponieważ gros artykułów jest do siebie podobnych, tak znaczący może być marketing – czyli przekonanie prawdopodobnych klientów o tym że nasza oferta będzie najlepszą.
Nawet jeśli cena nie odbiega od średniej za dany towar zwykle możemy wabić dodatkowymi atrakcjami. W zależności od typu artykułu może to być wydłużona gwarancja czy poszerzona o szczegóły na ogół nie reperowane gratisowo, np. zarysowanie przedmiotu itd.. Można też zastosować zabieg polegający na przekonaniu konsumenta że kupując u nas stanie się on uczestnikiem elitarnej grupy. Metodą na to jest najczęściej wystąpienie w reklamie jakiejkolwiek słynnej osoby.
Jednak wszystkie te oddziaływania muszą w jakiś sposób trafić do prawdopodobnej klienteli. We współczesnym cyfrowym świecie najważniejszym chyba kanałem komunikacji jest internet co można zobaczyć na przykładzie strony .

gazetki reklamowe

Źródło: freepik.com

Nowoczesny konsument pragnie mieć łatwy i rzeczywisty kontakt ze sprzedawcą, a sieć internetowa do tegoż celu nadaje się doskonale.

Zainteresował Cię wpis tekst? To przejdź do serwisu (https://miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/sopot.html), by zapoznać się z ciekawymi info na ten temat, które dla Ciebie opublikowaliśmy.

Nie oznacza to, iż tradycyjne kanały informacji lub kontaktu z konsumentem takie jak gazetki promocyjne znikają, zostały one tylko wzmocnione poprzez inny kanał informacyjny. Moim zdaniem gazetki promocyjne rozdawane na przykład w sklepach będą jeszcze długo głównym sposobem na przekazanie informacji o ofercie.

Oczywiście pogłębiona wiedza na temat konkretnych wyrobów będzie dostępna w serwisie zbywcy lub też producenta. Przyczyna jest prosta – chociaż jesteśmy społecznością otwartą na ciekawostki technologiczne, znaczna jest jeszcze ilość osób nie umiejących sprawnie poruszać się w internetowym świecie. Należy przyznać że grupa ta systematycznie zmniejsza się dzięki instruktażom z obsługi komputera dla seniorów, na których zaznajamiają się oni z ze współczesną technologią, bez znajomości której tak trudno żyć w dzisiejszym świecie.