Czy to prawda, że jakość obsługi klienta odgrywa wielką rolę?

Choć jakby nie patrzeć nie można rzec, że klient ma zawsze pełnię racji, to niewątpliwie nawet jeśli będzie składać bezsensowną reklamację, po prostu nie może nawet pomyśleć, iż jest intruzem. No cóż, wszelkie badania marketingowe dobrze utwierdzają w przekonaniu, że choć takie kwestie jak jakość usług czy cena są istotne, to jednakże statystyczny klient chciałby być porządnie obsłużony. W sumie mieszkańcy Polski niczym się nie wyróżniają od Niemców, Finów albo Amerykanów.

tajemniczy klient

Źródło: http://www.sxc.hu/

Dobrze, ale czy można powiedzieć, że akurat w naszym kraju, na przykład w polskich sklepach, na myjniach, itp., zauważyć można, iż klienci są bardzo dobrze obsługiwani? No cóż, w sumie nie przejdź http://www.czystal.wroclaw.pl/mycie-okien.html jest dobrze. Często na przykład pracownica sklepu nawet nie mówi dzień dobry oraz pozostałych grzecznościowych zwrotów. Naturalnie tak czy siak jakość obsługi klienta w XXI wieku stoi na o wiele wyższym poziomie, niż 30 lat temu, lecz widać różnicę pomiędzy Polską, a choćby USA. Chociaż i na mitycznym Zachodzie obsługa klientów nie jest perfekcyjna…

Pewnie sporo zależy od przeciętnej wysokości pensji – skoro najczęściej pracownicy odpowiedzialni za kontakt z klientami na nieszczęście nie zarabiają godnych pieniędzy, nie powinno dziwić, że nie będą przesadnie szczęśliwi, pełni energii. Zresztą nie rozchodzi się wyłącznie o podejście do człowieka. Również ważne jest to czy określony pracownik umie doradzić klientowi. Bo weźmy w rachubę chociażby sklep ze sprzętem RTV i AGD. Jeśli pracownicy takiego sklepu będą mili, ale nie będą w stanie dobrze doradzić odnośnie na przykład tego, które gofrownice, telewizory bądź laptopy są odpowiednie, ciężko powiedzieć, że jakość obsługi będzie charakteryzowała się odpowiednim poziomem.

I właśnie dlatego dosłownie wszyscy przedsiębiorcy nie powinni zapominać, aby respektować swoich pracowników, regularnie ich szkolić, lecz również naturalnie kontrola jest istotna. Jak kontrolować swoich pracowników? Co robić, aby przekonać się co trzeba poprawić? Zapewne mystery shopping to fajna możliwość. Zatem warto zatrudnić tajemniczego klienta, który rzetelnie sprawdzi naszych ludzi. Pewnie jego końcowe spostrzeżenia dużo pomogą.
Źródło: http://www.secretclient.com/rodzaje-badan/66-mystery-shopping-se