Brak precyzyjnej ustawy o sprzedaży alkoholu przez Net jest kłopotliwy zarówno dla biznesmenów jak i dla klientów

Sprzedaż produktów alkoholowych poprzez Net to sprawa wielce problematyczna. W Polsce tak naprawdę nie obowiązuje jasny zakaz tego rodzaju praktyk, jednakże sędziowie wyznają zasadę, iż jest to praktyka nielegalna. Nieistnienie rzetelnej ustawy utrudnia uregulowanie tej kwestii.

firma - ogląd

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Prawda jest taka, że od długiego czasu w naszym kraju świetnie działa sprzedaż alkoholu przez internet. W Necie znajdziemy dużo witryn internetowych sprzedających różne wyroby alkoholowe, korzystają z nich przede wszystkim konsumenci, którzy mają problem z nabyciem takich wyrobów w najbliższej okolicy. Sklepy często wykorzystują tzw. seo copywriting, by ich strony były znakomicie widoczne dla konsumentów. Najgorsze jest to, iż sejm wciąż nic nie zrobił w tej kwestii. Obowiązujące prawo powstało w 1982 roku i nie zakazuje wyraźnie sprzedaży towarów alkoholowych przez sieć. Nie dziwi więc, że marketing w internecie, jeśli idzie o alkohol, jest wyjątkowo popularny.

Nie wystarcza Ci ten krótki artykuł zamieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej umowa zlecenie w tym miejscu, odnajdziesz tam dodatkowe informacje.

Spółki walczą o ten rynek.

Aktualnie sprzedaż alkoholu przez internet jest elementem codzienności. Konsumenci wyjątkowo chętnie kupują artykuły alkoholowe w ten sposób, a spółki współzawodniczą w wymyślaniu kolejnych metod poradzenia sobie z dziurą w prawie. W Unii Europejskiej lwia część państw pozwala na takie działanie, przeciwnych takim rozwiązaniom jest kilka krajów, należy do nich Norwegia. Przedsiębiorcy tłumaczą, iż wyroby alkoholowe są częścią naszych powszednich zakupów, dlaczego zatem marketing w Internecie ma dotyczyć, powiedzmy, towarów spożywczych, a nie ma prawa być związany, na przykład, z piwem. . Nie ma co ukrywać, iż dopóki niedokładności w prawie są faktem, a parlamentarzyści nie stworzą nowej ustawy, sprzedawcy będą z tego galimatiasu korzystać.

Nikt wszakże nie da rady zabronić takich metod jak seo copywriting oraz pozycjonowanie witryn, by ludzie bez trudu byli w stanie trafić na strony sprzedające wyroby alkoholowe. . Ciężko się zatem dziwić, iż biznesmeni uskarżają się na nieprzychylne wyroki sądów, jeśli prawo z lat 80. w żaden sposób nie przewidywało takiej możliwości, jak zakupy poprzez Internet. Rzeczywistość uległa zmianie, a razem z nią musi zmienić się ustawodawstwo, żeby efektywniej chronić zarówno konsumentów jak i przedsiębiorców.