Z jakich powodów warto regularnie brać udział w szkoleniach z zakresu tzw. umiejętności miękkich

Doradcy zawodowi, jak również i dyrektorzy są zgodni w jednej kwestii, a mianowicie: systematycznie odbywane kursy podnoszą umiejętności podwładnych, a ich motywacja w pracy znacząco rośnie, co oczywiście nie pozostaje bez żadnego znaczenia dla zakładu, w którym są zatrudnieni. Ta zasada dotyczy tak pracowników pracujących za biurkiem, jak i spawaczy pracujących w halach fabrycznych. Dokształca się tak kadra zarządzająca, jak i zwykli pracownicy.

pracownik

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Uwaga przyszłych słuchaczy koncentruje się przede wszystkim na szkoleniach z zakresu kompetencji twardych, więc księgowa planuje poznać zasady rozliczania PIT-u w kolejnym roku rozliczeniowym, a spawacz poznać w końcu nowe, całkowicie nieznane mu technologie spawania.

Czy obecnie szukasz czegoś fascynującego na omawiany wątek? Jeśli tak, to zgłąb dane dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę outsourcing usług it.

Z kolei zajęciami z tematyki zarządzania czasem albo radzenia sobie ze stresem zainteresowani pozostają najprawdopodobniej jedynie kierownicy; syndrom wypalenia zawodowego łączymy najczęściej z zawodem nauczyciela, choć de facto każdy może stracić motywację do pracy, szczególnie wtedy, gdy owa praca jest bardzo monotonna i przez to nieciekawa bądź wymaga nawiązywania ciągłych kontaktów z innymi ludźmi.

Dzięki szkoleniom i indywidualnym spotkaniom z psychologiem można na szczęście w porę poradzić sobie z tym problemem. Żeby ustrzec się przed zgubnymi skutkami utraty motywacji, a także pracoholizmem trzeba brać udział w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych wykładowców i być w stanie zachować równowagę miedzy życiem zawodowym i rodzinnym. Poziom motywacji jest uzależniony od wielu najrozmaitszych czynników. Jeśli w konkretnym przedsiębiorstwie podwładni dostają małe wynagrodzenie, a z każdym miesiącem lista obowiązków nieustannie się wydłuża, to ich motywacja w pracy bywa bliska prawie zeru.

praca

Źródło: pixabay
Zresztą podobnie omawiana kwestia przedstawia się wtedy, kiedy firma albo fabryka ma kłopoty finansowe czy otrzymuje o wiele mniej zleceń niż w zeszłym roku. Wówczas pracownicy myślą bardziej o zmianie pracy i niekiedy także o dokształcaniu. Z kolei na kursach bezrobotna kobieta może dowiedzieć się, w jaki sposób szukać pracy, napisać dokumenty aplikacyjne czy poznać swoje atuty. Doradcy dysponują też niezwykle przydatnymi testami, które okażą się pomocne przy ewentualnym wyborze nowego fachu.