Unia Europejska i jej metody na zrzeszanie organizacji

Jak wszyscy wiemy przystąpienie do Wspólnoty Europejskiej naszego państwa miało sporo zwolenników, ale miało również duże grono oponentów. Niewiele osób, które z dezaprobatą przyglądało się akcesowi Polski do Wspólnoty zmieniło zdanie. Nawet ciekawe projekty i prawa które pozwalają na pokazanie się najlepszym organizacjom, nie były i nie będą w stanie przekonać niektórych osób, że Unia Europejska nie ma zamiaru szkodzić, a chciałaby wspierać.

EICC
Sporo idei UE skupia się tylko na organizacjach, które same chcą w nich uczestniczyć, po sprawdzeniu przez organy UE, czy przedsiębiorstwo spełnia normy, nie istnieją żadne przeszkody, by organizacja połączyła swe siły np. z emas. Jest to system związany z zarządzaniem środowiskowym, w dużej mierze wykazujący podobieństwo do normy ISO 14001. Zresztą w 2001 roku treść tej normy jest włączona do rozporządzenia EMAS – dowiedz się więcej.

System ten skupia wiele przedsiębiorstw, firm oraz organizacji o czym wspominano powyżej. Główne założenie systemu jest bardzo proste mianowicie chce on wyróżniać te działalności, które ciągle się doskonalą pod względem działalności środowiskowej, a jeśli zdarzają się im jakieś wykroczenia to są one minimalne. Tak, więc system EMAS postanowił wyróżniać firmy, chcące się rozwijać w myśl zasad zrównoważonego rozwoju. W naszym kraju w systemie zarejestrowano jak na razie 45 firm, wiąże się to z prestiżem, bo firmy te musiały wykazać się właściwym ekozarządzaniem we własnych strukturach.

jakość

Autor: parylo00
Źródło: http://www.freeimages.com

Jeżeli chodzi o zarządzanie ludźmi, to każdy szef przedsiębiorstwa zdaje sobie sprawę że niezbędne jest właściwe zarządzanie zasobami ludzkimi.

Czyżby wpisy stworzone na tej witrynie ryczałt ewidencjonowany ogólnie Cię zadowoliły? Sądzimy, że tak. Jednak, jeśli pragniesz więcej, to najedź tu.

Istnieją różnego rodzaju szkoły zarządzenia, kodeksy, które stawiają pewne przedsiębiorstwa pod tym względem wyżej niż inne, należy do nich między innymi eicc. EICC to kodeks w którym zawarto jak powinna zachowywać się organizacja, kodeks, który ma za zadanie wyrównać a zarazem podnieść standardy pracy.

Jeśli jakaś firma, chciałaby pokazać, że dobro pracownika, jego higiena pracy jest dla nich najważniejsza, to może podpisać się pod tym, co zostało zapisane w kodeksie. Kodeks ma być holistycznym spojrzeniem na proces dostaw. Otóż cały projekt został zrobiony z myślą o przedsiębiorstwach, które projektują oraz wprowadzają na rynek towary albo oferują towary i usługi, które są wykorzystywane w trakcie produkcji towarów elektronicznych. Jest to, więc kodeks skierowany do firm z sektora elektronicznego i ma on być stosowany względem dostawców jak też podwykonawców.