Jak poradzić sobie z założeniem nowej firmy? Szybki poradnik dla świeżych przedsiębiorców

Jeżeli kiedyś zastanawiałeś się tym, jak wystartować ze swoją firmą, to ten artykuł jest w sam raz dla ciebie. Pokrótce postaramy się pokazać to, co będzie czekać na ciebie, jeżeli zdecydujesz się otworzyć swoją firmę.

dokumenty

Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku kilka słów o kosztach.
Z pewnością każdy, nawet świeży przedsiębiorca wie, że tuż po otwarciu firmy, będzie musiał płacić składki zus działalność gospodarcza w naszym kraju wiąże się z koniecznością comiesięcznego płacenia składek emerytalnych, składek zdrowotnych, a także z koniecznością płacenia składki na ubezpieczenie społeczne. Dla każdego nowego przedsiębiorcy, który nigdy wcześniej nie firmy, będzie mógł płacić obniżone składki, wynoszące ok. 400zł miesięcznie. Ten przywilej będzie jednak dostępny wyłącznie przez pierwsze dwa lata od początku działalności. Później „wskakujemy” na wysoki poziom oskładkowania i musimy się przygotować na zapłatę kwoty przewyższającej tysiąc zł, a ta kwota może już porządnie zmniejszyć budżet nowego przedsiębiorcy.

W jaki więc sposób dostać dotacje na otwarcie firmy?
Sprawy finansowe zazwyczaj są główną rzeczą zaprzątającą głowy właścicieli firm . Szczególnie na początku prowadzenia firmy fundusze i pewny ich zapas są potrzebne, aby przeczekać czas, w którym firma się rozkręca i nie przynosi jeszcze żadnego zysku. Na szczęście, w dzisiejszych czasach nawet startujący przedsiębiorca może uzyskać niemałą dotację na otwarcie firmy. Możliwości jest nie przesadzając bardzo dużo. Poszukiwania dofinansowania możemy rozpocząć w najbliższym Urzędzie Pracy – Jeżeli będzie to nasza pierwsza firma, to możemy liczyć na dotację rzędu dwudziestu tysięcy złotych.

Innym sposobem jest poszukiwanie dotacji z Unii Europejskiej, które jeszcze kilka lat wstecz było najpopularniejszą opcją wśród rozpoczynających działalność przedsiębiorców.

Jeśli zainteresował Cię taki artykuł, sprawdź przykłady (prezero.pl) zamieszczone tutaj. Na pewno znajdziesz tutaj coś ciekawego dla siebie.

Przedstawiając sensowny biznes plan, będziemy w stanie uzyskać dotacje pokrywającą nawet kilkadziesiąt % naszych potrzeb. Jednak obwarowania formalne przy takiej formie dofinansowań są dosyć spore, dlatego też nie wszystkim udaje się taką pomoc uzyskać.

Pamiętaj, sensowny przedsiębiorca nigdy się nie zniechęca – nawet jeżeli nie uda się z jednym funduszem, to zazwyczaj istnieją alternatywne drogi do zapewnienia środków dla twojego biznesu – nie rezygnuj, a z pewnością osiągniesz cel.