Jak kilkoma trikami polepszyć wygląd salonu z ekskluzywną konfekcją dla eleganckich pań?

Jeśli jesteśmy właścicielami salonu z elegancką odzieżą, koniecznie musi wyglądać on doskonale. Piękne wnętrze zachęci klientki oraz spowoduje, iż będą się u nas czuły dobrze. W jaki sposób kilkoma sprawdzonymi sposobami możemy uczynić salon z damską odzieżą jeszcze ładniejszym?

sklep odzieżowy

Autor: eyecmore
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowa kwestia – idealny ład. Przeszklone witryny gromadzą kurz, a jasne podłogi dość szybko się brudzą, lecz – niezależnie od wystroju – w ekskluzywnym sklepie z ubraniami musi panować ład. Druga sprawa – akcesoria ze szkła. Wazony z dekoracją, szklane półki i drzwi w połączeniu ze światłem nadadzą pomieszczeniu przytulnego charakteru i dobrego światła, a dodatek ciemnych akcesoriów (pufa, czarne wieszaki, filiżanki, ekspres do kawy) podkreślą efekt luksusu.

W ogóle pomieszczenia o kontrastowych barwach, bez feerii barw tylko spokojniejsze, będą robiły lepsze wrażenie. Jeżeli wybieramy szklane drzwi, okucia do drzwi szklanych także powinny być odpowiednio dobrane. Warto wybrać chromowane albo niklowane. Jeśli zdecydujemy się na coś w kolorach niklu, szybciej będzie dopasować inne detale. Przykładowo – wielkie lustra przemysłowe. Lustra są przecież niezbędnym elementem całego sklepu, lecz mają także kilka dodatkowych ról – optycznie powiększają pomieszczenia i duplikują rzeczy, na jakich nam zależy.

Okazały kwiatek w naszym salonie postawiony w ten sposób, aby odbijał się w lustrze spowoduje, iż będzie jeszcze bardziej zielono, a powszechnie wiadomo, że kolor ten dobrze się kojarzy i powoduje, że oczy odpoczywają. Lustra przemysłowe Dynamic – (kleje termotopliwe do mebli) jak wiadomo także mogą optycznie wyszczuplać i dodawać centymetrów, dlatego dobrze o tym pamiętać. Ustawienie lustra pod pewnym kątem nawet w niewysokim wnętrzu pozwoli klientkom podziwiać całą swoją sylwetkę. Zwróćmy uwagę, aby nasze lustra tworzyły jednolitą taflę. Zarówno usuwanie rys ze szkła jak i luster to praca, którą można zrobić w warunkach amatorskich, lecz uszkodzenie tafli niewłaściwym doborem preparatów czy narzędzi także może się przytrafić. Usuwanie rys ze szkła warto zlecić profesjonalistom – .

moda damska

Autor: Axami
Źródło: Axami
Pamiętajmy o tym, że pomimo że żadna klientka nie powie, że podobają jej się okucia do drzwi szklanych, jakie posiadamy w salonie, wszelkie dekoracje (zobacz żyrandole czarne z kryształkami) – okucia, drzwi, lustra i ramy, będą składać się na całokształt i tworzyły spójny wizerunek sklepu.