Istotne informacje dotyczące kwestii podatkowych

Koszty, które pozostają poniesione na ulepszanie środka trwałego nie są zaliczane do sumptów pozyskania dochodu, gdyż zwiększają one wartość początkową danego środka trwałego. Nakazy zawarte w różnorodnych artykułach potwierdzają, iż środki trwałe są uważane za ulepszone wtenczas gdy nie przekraczają na rok 3500 złotych. Dziś ulepszenie środka trwałego to trwałe unowocześnienie środków trwałych, które mają wpływ na podniesienie jego wartości technicznej. Na ulepszenie środka trwałego można zaliczyć na przykład nabycie części składowej, jaka jest częścią doposażenia środka trwałego.

jak obliczyć podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup materiałów budowlanych w większości wypadków jest dość kosztowny, jednak pożądane byłoby pamiętać, iż kupując artykuły budowlane, zdołamy korzystać ze zwrotu VAT – na czym polega ulepszenie środka trwałego. Jeżeli posiadamy fakturę, na której widnieje nasze nazwisko, wówczas możemy bez problemu korzystać ze zwrotu podatku za większość artykułów budowlanych. Jeżeli materiały kupi wykonawca i to on robi usługi budowlane vat może bez kłopotu odliczyć od własnego podatku. Dzięki temu w jednorocznym rozliczeniu podatkowym zdołamy wyjść na zero, i nawet możemy dostać zwrot podatku. Tak więc odliczenie podatku VAT za rozliczne artykuły budowlane naturalnie okaże się dla nas niezwykle opłacalne i zyskowne – CenaBiznesu. Wobec tego jeżeli kupujemy półprodukty budowlane – www -, pomnijmy o tej możliwości, tym bardziej, że stawki VAT za materiały budowlane są w dzisiejszych czasach najwyższe i sięgają 23 procent.

dokumenty

Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com
Stawki zus od 2016 roku znowu mają zostać powiększone, dotyczy to w szczególności składek rentowych, emerytalnych, oraz także chorobowych i wypadkowych. Do tego zwiększą się również stawki na Fundusz Pracy. Pożądane byłoby zorientować się, jaka dokładnie ma być stawka za pojedyncze składki, przyjmuje się, że w sumie wszystkie składki ZUS zostaną zwiększone o mniej więcej 20 złotych. Jeżeli chodzi o indywidualne składki, to na przykład składka emerytalna w roku 2016 wyniesie 474,92 złote, natomiast stawka chorobowa 59,61 złotych – CenaBiznesu.