Proste, bezproblemowe oraz lekkie styropiany dachowe w montażu są kapitalnym rozwiązaniem dla dachów płaskich

Tafle styropianowe stosowane są do modelowania powierzchni płaskich, takich jak tarasy, płaskie dachy i inne, takie którym potrzebujemy nadać spadek czy też dobrane nachylenie w celu usunięcia wody deszczowej, rozprowadzenia wody na nawierzchni do otworów spustowych czy rynien oraz uniknięcia przypadków odkładania śniegu.

Stryopian

Autor: Neeta Lind
Źródło: http://www.flickr.com

Zastosowanie tego rodzaju rozstrzygnięcie jest sporo tańsze, ponieważ styropian dachowy jest materiałem niezwykle lekkim, w dużym stopniu powstrzymującym obciążenie dachu, a styropian (wybierz xps) jest prosty oraz prędki w montażu.

Kliny styropianowe wykorzystuje się w obróbkach papowych na dachach płaskich pokrytych papą termozgrzewalną. Ich głównym zadaniem jest obniżenie kąta załamania papy, by woda deszczowa nie gromadziła się w otoczeniu kominów, świetlików, murów czy ogniomurów oraz innych nawierzchni pionowych. Kliny styropianowe montuje się za sprawą kleju bitumicznego, jaki jest trwale plastyczny. Gdy stosujemy kliny nie obklejone papą, powinno się je przykryć pasem papy podkładowej, tak aby konserwować przed stopieniem styropianu w toku zgrzewania papy.

Źródło: krycie dachu płaskiego, jego układ oraz pochylenia, częstokroć zapomina się o zaprojektowaniu odprowadzenia wody z wszelkiego punktu na powierzchni dachu. Woda opadowa często napotyka na drodze blokady, na przykład kominy, świetliki, mury czy też nadbudówki na dachu. Dzięki zastosowaniu klinów woda jest kierowana do rynien. Styropian (austrotherm) dachowy ma niezwykle dobre właściwości termoizolacyjne w małych temperaturach czy też w środowisku o dużej wilgotności.

W dodatku nie nasiąka wodą oraz jest niezwykle lekki i łatwy w montażu na dachu. Styropian dachowy posiada długą żywotność oraz jest solidny na bakterie, pleśnie i grzyby – poczytaj. Można go stosować na dachy nowiutkie czy też odnawiane.

Projektowany jest do wykonania izolacji oraz usuwania wody opadowej z powierzchni dachów płaskich, zaś dzięki atutem takim jak łatwość montażu, lekkość, styropian dachowy może zdecydowanie zastąpić bardziej pracochłonne materiały budowlane.