W jaki sposób nowoczesne rozwiązania informatyczne poróżniły trochę twórców wirtualnej rzeczywistości

Rozwój informatyzacji całkowicie odmienił nowoczesną rzeczywistość w biurach firm na całym świecie. To znacznie ułatwiło pracę tak asystentkom, jak i dyrektorom. Chociaż przyniosło tak dużo dobrego, to z innej strony poróżniło samych informatyków, których opinie w tych samych tematach pozostają zupełnie odmienne.

chmura

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

A co sprawia, że reprezentanci tej samej dziedziny nauki doradzają swoim przełożonym różne rozwiązania? Jedną z ewentualnych przyczyn bywa sam rzeczony, a zarazem szybki rozwój techniki. Do nowinek wybrani mężczyźni, bo to oni zazwyczaj pełnią funkcję naczelnych informatyków, podchodzą z dużym dystansem. Jednym z tematów, który powoduje sporo sprzeczek bywa hosting w chmurze.
Już dawno minęły czasy, kiedy dane przechowywano tylko na dysku firmowego komputera. Wraz z erą nadejścia internetu coraz większego znaczenia nabiera możliwość wykorzystywania informacji, często poufnych, z każdego miejsca na naszym globie. Skoro nie pozostają one przechowywane w biurowym komputerze, to należy znaleźć usługodawcę, który zmagazynuje je za nas. Za taki serwis trzeba oczywiście płacić co kwartał, bo utrzymanie serwerów sporo kosztuje (tamta strona na hosting w chmurze nie powstało. Wystarczy spojrzeć na obłoki, które kotłują się nad ojczystym niebem, żeby uzmysłowić sobie, że są one widoczne z wielu okolicznych miejscowości.

Ten tekst Ci się spodobał? To odwiedź ten link, a znajdziesz więcej podobnych informacji, które także będą fascynujące.

W przypadku danych firmowych bywa bardzo podobnie, a nawet lepiej – każdy menedżer ma do nich dostęp, nawet lecąc na urlop na Karaiby.

napis cloud computing

Autor: Perspecsys Photos
Źródło: http://www.flickr.com

O tej zalecie mówią wszyscy zauroczeni tym nowoczesnym wyjściem z sytuacji. Każdy, kto ma skrzynkę mailową firmy Google ma świadomość, że ta firma także w ramach wspomnianego konta udostępnia aplikacje, gdzie możemy bezpiecznie gromadzić dane i co najważniejsze, mieć do nich dostęp przez internet oraz przez cały czas.
Z kolei przeciwnicy hostingu uświadamiają innym, że takie rozwiązanie pozostaje jeszcze mało stabilne. Płaci się duże pieniądze za niedopracowane rozwiązania, podczas gdy można zaangażować specjalistę od komputerów w opiekę nad firmowym serwerem – takie wyjście z trudnej sytuacji dla wybranych szefów jest najbardziej rozsądne (sporo więcej przeczytasz pod tym adresem).

Odczuwasz niedostateczną ilość wiadomości na czytany temat? Zajrzyj na nową stronę i tam czeka na Ciebie dalsze istotne omówienie tej sprawy.

A tak naprawdę nad odpowiednim rozwiązaniem dobrze jest się zastanowić i dopasować go do indywidualnego przypadku.