Jak się zachowujemy, gdy rozstajemy się z konkretnymi przedmiotami? To zależne od tego, jaki mamy z nimi związek i jakie przymioty im przypisujemy

W codziennym życiu, które obfituje w narodziny i śmierć chętniej widzimy to pierwsze. narodziny to radość i dziwne przeczucie, że dzieje się tak jak powinno się dziać, śmierć natomiast jest procesem smutnym, przygnębiającym, uświadamiającym nam to, iż życie niestety kiedyś dla każdego z nas się skończy. Śmierć przy tym wszystkim jest też pobudzająca wyobraźnię, pozostawia bowiem furtkę do snucia własnych pytań i wątpliwości, pozwala nam dotknąć czegoś tajemniczego, coś na co nie ma odpowiedzi. A co ze „śmiercią rzeczy”?

Na co dzień nie posługujemy się wyrażeniem „śmierć rzeczy”. Bardziej w takim miejscu jest odpowiednie wyrażenie „że coś się zepsuło”. Na popsuty samochód, który już nie nadaje się do jazdy mówimy złom czy grat. Wszędzie zresztą są zauważalne takie określenia, na przykład czy to auto złom Gdańsk czy auto złom Malbork, albo po prostu złomowanie pojazdów świdnica.

Jeśli opublikowane tutaj materiały są według Ciebie absorbujące, kliknij tu, ponieważ w danym serwisie (http://www.kraktrans.com/czytaj/taxi-bagazowe-krakow.html) również przeczytasz coś interesującego!

Rzeczy istotnie nie umierają, bo od „przyjścia” na świat są martwe. Nie zgodzą się jednakowoż z takim określeniem te osoby, które przyzwyczajają się do rzeczy. Dlatego potrafimy zdrobniale określać nasz samochód czy nasz telefon. Co tu się dziwić, dochodzi do tego, że traktujemy własny samochód jak członka własnej rodziny. I nawet, kiedy oddajemy go już do kasacji odczuwamy smutek, iż ten „członek” rodziny służył nam przez wiele lat, przyzwyczailiśmy się do niego, jednakże już teraz czas się z nim rozstać.

BMW

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnio wielką sławę w sieci spowodowała kampania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zatytułowana „Smutny Autobus”. Historia jest mało skomplikowana, nasz smutny autobus to przeznaczony do złomowania środek pojazdu. Mimo tego smutnego faktu stara się on tego uniknąć, a oglądając jego historię utożsamiamy się z jego zamierzeniem. Sprawdź też auto złom gdynia.

Czy ten materiał uważasz za ważny? Jeżeli tak, to kliknij i przeczytaj więcej – będące tutaj zagadnienia udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje zapytania.

Nowe autobusy w tym filmie są bardzo bezczelne, a nasz smutny autobus taki swojski i dający się lubić, choć trochę rozgracony. Film się kończy brutalnie, lecz i w sposób przewidywalny: autobus zostaje zniszczony.

Chociaż końcówka jest logiczna (zniszczony autobus, ponieważ stanowi zagrożenie dla podróżujących nim dzieci), to jednakowoż twórcy klipu poczynili pewien błąd: tchnęli w niego życie, ofiarowali mu ludzkie cechy, co sprawiło, iż większość ludzi go polubiła… A przecież wynik miał być odwrotny, film miał przestrzec przed jazdą takimi starymi autobusami… Ten klip, mimo oczywistego błędu jego twórców, ukazał jednakowoż, jak emocjonalnie reagujemy, kiedy dana rzecz zyskuje ludzkie cechy.

Źródło