Czy ma sens długoterminowy wynajem samochodu? Czy może lepiej skorzystać z leasingu? Poznaj korzyści i wady obu opcji

Wynajem na długi termin aut jest całkiem popularny w państwach zachodnich, natomiast w naszym kraju już coraz częściej słychać o leasingu auta. Jednak czy te dwa pojęcia są tym samym? Co różni leasing od takiego wynajmu oraz co będzie lepsze?

Wynajem długoterminowy samochodów to odpłatne korzystanie z pojazdu w dłuższym okresie czasu. Najemca w związku z tym zobowiązuje się płacić co miesiąc ustaloną kwotę za możliwość użytkowania samochodu. Dokładny zakres czasowy oraz innego rodzaju ważne informacje są regulowane przez umowę, jaka zawierana jest pomiędzy klientem a firmą, która udostępnia auto (profesjonalna regeneracja i naprawa zacisków). Najczęściej podczas zawierania takiej umowy, stawki będą lepsze dla klienta, jaki decyduje się na użytkowanie auta w dłuższym czasie.

auto

Autor: GPS 56
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością okażą się bardziej korzystne niż dla klienta, jaki wynajmuje auto na kilka dni. Podczas korzystania z auta, w okresie trwania tego typu umowy, najczęściej wypożyczalnia musi się zobowiązać do przestrzegania kilku kwestii. Pierwsza z nich to ciągła opieka nad pojazdem. Oznacza to, że na przykład zmiana ogumienia na zimowe, niezbędny przegląd oraz serwis samochodu jest po stronie firmy, która udostępnia samochód. Jakaś awaria oraz mająca z nią związek naprawa, także jest po stronie, która udostępnia pojazd. Można wymienić również kolejne sprawy, dajmy na to ubezpieczenie samochodu albo organizacja pojazdu zastępczego w razie wypadku. We wszystkich tych sprawach firma, która świadczy wynajem długoterminowy samochodów zobowiązana jest do tego typu usługi – . Wynajęcie pojazdu na długi termin jest tańszą alternatywą wobec leasingu. Przez to ma wciąż większe grono zwolenników w naszym kraju. Z pewnością jest to coraz bardziej popularna forma użytkowania pojazdów w firmach, w jakich auto to narzędzie pracy.

Ma się rozumieć, że jeśli auto – https://www.sklep.techkar.pl/filtr-wody-parkside-techkar,3,3549,1789 – jest intensywnie użytkowane, to potrzebuje okresowej wymiany. Tak więc, tańszy niż leasing wynajem długoterminowy, doskonale się sprawdza w takich przedsiębiorstwach, w jakich auto cały czas musi być sprawne. Koszty tego typu wynajmu zależą od kilku rzeczy. Przede wszystkim, od tego o czym wspomnieliśmy na początku tego artykułu, to znaczy im dłuższy okres wynajmu, tym lepiej. Kolejnym czynnikiem jest klasa samochodu, czym lepsza, tym większą ilość gotówki zapłacimy. Ważna jest również tak zwana kilometrówka, czyli im mniejszy limit będzie ustalony, tym cena będzie lepsza.