W naszym kraju jest mnóstwo pozostałości po przemianie ustrojowej

Po 1989 r. przechodziliśmy przemianę ekonomiczną. Można by powiedzieć, iż była to jakiegoś rodzaju zawierucha modernizująca dawne – wydawałoby się sztywne – zasady. Transformacja systemu ekonomicznego jest procesem kosztownym, nie tylko finansowo, ale przede wszystkim socjalnie. Przejściowo rośnie bezrobocie, czy też raczej demaskuje się tak zwane zakamuflowane bezrobocie. W Polsce w końcowej dekadzie 20 w. trudności społeczne były ogromne.

konferencja

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwiązań na złagodzenie pokłosi transformacji było dużo. Jedne z nich to Specjalne Strefy Ekonomiczne, z wolnorynkowego punktu spojrzenia – dość dziwaczny pomysł. Jest to próba połączenia „ognia z wodą”, kapitalistycznego myślenia o gospodarce z bezpieczeństwem społecznym poprzedniej epoki.

Strefy ekonomiczne to wyodrębnione administracyjnie tereny, w których przedsiębiorstwa mogą liczyć na zniżki fiskalne i wsparcie ze strony rządu na poziomie znacznie większym aniżeli jest to normalnie praktykowane. Lokuje się takowe przedsiębiorstwa w strefach o wysokim bezrobociu bądź zagrożonych takim faktem. Ich obecność ma aktywować ekonomiczny rozwój regionu. Zapewne w podobnych sferach potrzebna jest infrastruktura do obsługi przedsiębiorców. Nie starcza albowiem wbić w Google hasła hotels in Rzeszow (przykładowo ), aby zaspokoić wymogi przedsiębiorców w dziedzinie usług consultingowych.

Potrzebne na przykład są sale konferencyjne. Rzeszów jest cząstką najstarszej strefy ekonomicznej, obejmującej między innymi: lublin, Sanok, Szczecin. Ta dosyć duża obszarowo sfera gospodarcza według planów zajmować się ma przemysłem lotniczym i przemysłem współczesnych technologii, nie tylko w komunikacji lecz również informatyce. Taki profil działalności sprawił, ?profil (tutaj oferta kształtowników zimnogiętych-> https://www.aner.com.pl/kategorie/ksztaltowniki-zimnogiete)kład tego organizmu ekonomicznego włączono lotnisko Rzeszowskie. Z powodu bliskości tak istotnego węzła transportowego rozwinął się tutaj sektor hotelarski oraz firmy proponujące sale konferencyjne (Oferta Bristolu).

konferencja

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com

Rzeszów bez wątpienia jest też bardzo interesującym miejscem turystycznym.

Masz jeszcze minutę? Jeśli tak, to zachęcamy Cię do następnej witryny, gdzie wyszukasz szczegółowe artykuły – kliknij w link doradca kredytowy Wrocław.

Do interesujących zabytków należy Zamek Lubomirskich, perła polskiego Baroku. Wart ujrzenia jest również klasztor Benedyktynów. Dla mniej ambitnych uczestników konferencji proponuję dyskoteki. Rzeszowska SSE pretenduje do następczyni Centralnego Okręgu Przemysłowego, czyli największej inwestycji przemysłowej w Drugiej Rzeczypospolitej.

Źródło: www.bristol-rzeszow.pl