Utrzymanie klienta to teraz duże wyzwanie dla każdej firmy

Kiedy wchodzimy do sklepu spoglądamy na wszystko ciut inaczej niż osoby, które są zatrudnione w sklepie. To coś jakbyśmy byli z zupełnie innych planet. Jednak przy zakupach nie zwracamy na to uwagi i spoglądamy na osoby sprzedające czasem z lekkim zdenerwowaniem, bo w sumie mamy już dość tego ich: „a czy w czymś pomóc”, „a czy może coś pokazać”? Niby kulturalnie i grzecznie, ale nie słyszymy szczerej radości w głosie. I o to właśnie rozbija się cała obsługa klienta o brak szczerości w tym, co robi osoba, która sprzedaje. Totalnie odmienna jakość obsługi klienta jest w momencie, kiedy sprzedawca – nazywany czasem doradcą klienta – zna się na rzeczy i nie jest nachalny, a raczej poznanymi przez siebie technikami umie tak nami pokierować, że chociaż zakupiliśmy dużo więcej, niż mieliśmy zamiar, to i tak jesteśmy szczęśliwi.

Jak sprawdzić, czy klient jest zadowolony?

obsługa klienta

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

Często dostajemy dochodzi do nas pytanie: „czy mogę zająć chwilę?”.

Jak uważasz? Czy dane na opisywany temat są ciekawe? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst, a znajdziesz w nim wiele fenomenalnych wiadomości, które przykują Twą uwagę.

Po tej standardowej formułce dochodzi do nas, że telefonicznie odpowiadamy na pytania w sprawie wizyty np. w banku. Czasem otrzymujemy maile albo po zrobionych zakupach w sieci pokazuje nam się ankieta, która ma określić, stan naszych odczuć, co do sklepu, z którego korzystaliśmy. W stacjonarnych sklepach przy kasach są przyciski, którymi można stwierdzić jak podobała nam się wizyta w sklepie. Po rozmowie z obsługą klienta sieci telefonicznych dostajemy smsa: „czy są państwo usatysfakcjonowani z otrzymanej pomocy” i mamy odpisać za darmowpisując cyfrę od 1 – nie jesteśmy do 6 – bardzo jesteśmy zadowoleni. W taki sposób przeprowadzane są badania satysfakcji klientów. Możemy być pewni, że na tym nie koniec, bo ogólnie badania marketingowe tajemniczy klient posiadają o wiele szerszy zasięg.

obsługa klienta

Autor: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com

Są prowadzone na początku nim jeszcze zostanie, gdzieś, stworzony sklep konkretnej marki, używa się badań marketingowych, żeby wiedzieć, co przerobić, żeby ściągnąć konkretną grupę wiekową do konkretnego sklepu. Do tego trzeba dodać badania które pozwolą określić jutro firmy i to, co należy zmienić, by lepiej się rozwijała a co za tym idzie okazywała się bardziej konkurencyjna, czyli umacniała swoją pozycję na rynku. Niestety na rynku są jeszcze firmy, które nie prowadzą regularnych badań marketingowych, nie wspominając nawet o badaniu jakości obsługi klienta. Niestety takie firmy nie zyskują nowych klientów i cofają się.odkryj więcej tu (sprawdź http://www.ekspert-plock.pl/)A jak wiemy stare metody były dobre w innym systemie, w obecnych czasach trzeba poszukiwać nowych metod działań, by firm nie splajtowała.