Jak zaaranżować sklep spożywczy – praktyczne wskazówki

O wyposażeniu sklepu należy zacząć myśleć już w trakcie projektowania budowy. Etap akceptacji planu budowli pod sklep musi być oparty na wizji rozlokowania poszczególnych pawilonów, starannie zaplanowanym sposobie przemieszczania się przyszłych nabywców w taki sposób, ażeby mogli się czuć swobodnie, zaś rozkład produktów był czytelny jak też przyjazny w trakcie dokonywania zakupów. Częstokroć projektanci budynków nie mają dostatecznej wiedzy lub praktyki odnośnie wymiarów poszczególnych urządzeń na sklepie, stąd spotykamy się od czasu do czasu z trudnymi sytuacjami, możliwymi do uniknięcia.

zobacz polecaną stronę

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com

Częste z nich to: za małe otwory drzwiowe nie pozwalają na wniesienie wysokich bądź szerokich urządzeń, tym sposobem ograniczają wybór bądź powodują ponadprogramowe koszty powiązane z rozebraniem urządzenia i jego ponownym montażem na sklepie.

Dobór wyposażenia. W punkcie tym skupię się na najistotniejszych składnikach wyposażenia sklepu spożywczego, a są to meble chłodnicze i regały (skorzystaj z promocji na regały wjezdne: sprawdź więcej) suche (dodatkowe informacje na stronie www). W wypadku tych ostatnich sprawa jest niewiele skomplikowana. Kiedy już państwo zdecydują o wielkościach, ilości półek, oczekiwaniach co do wytrzymałości półki, najistotniejsza rzeczą w tym przypadku będzie cena zakupu, łatwość dokupienia elementów itp. Zakupując używane trzeba być pewnym źródła oraz jakości regeneracji, w przeciwnym wypadku poczynione oszczędności prędko mogą zamienić się w ponadprogramowe koszty. W wypadku funkcjonowania marketu z artykułami spożywczymi meble do chłodni są największym obszarem kosztów.

Chłodnia

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

Czy fabrykant ma znaczenie? Oczywiście że tak.

Po przestudiowaniu tego materiału, polecam nastawianie kręgów inne wiadomości na omawiany temat, które okażą się nie mniej zajmujące.

Możliwości stosowania nowoczesnej techniki wykonania, decyduje o klasie urządzeń, czyli ich energooszczędności jak też niezawodności działania. To z kolei decyduje o kosztach czy oszczędnościach w trakcie ich eksploatacji. Różnice w szerokiej palecie przyrządów przesądzają później o ergonomii a także kosztach ich pracy. Najogólniej meble chłodnicze dzielimy na maszyny zasilane własnymi agregatami wbudowanymi w konstrukcję urządzenia, albo drugi typ to przyrządy zasilane agregatami zewnętrznymi umieszczanymi zazwyczaj na zewnątrz budynku.

Inne rozróżnienie urządzeń dotyczy ich ergonomiczności. Drzwi chłodnicze z uchylną szybą przednią, z przegródką przechowalniczą pod dnem, względnie bez.