Jak sposób sklepy z odzieżą, księgarnie bądź sklepy wielkopowierzchniowe zabezpieczają się przed drobnymi złodziejami

Drobne kradzieże są współcześnie prawdziwą plagą, bo kary za wyniesienie kilku opakowań ciastek czy pary skarpetek są śmiesznie niskie. Czasem właściciele sklepów nawet nie dzwonią na policję, bo bardzo dobrze wiedzą, że złodzieje de facto są bezkarni. Choć incydentalna kradzież towaru za trzy złote nie stanie się powodem bankructwa, to jednakże gdyby co drugi klient postępował w wymieniony sposób, to konkretny sklep musiałby wreszcie upaść.

supermarket

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Spożywcze markety muszą dbać o posiadany towar z podwojoną uwagą, ponieważ artykuły żywnościowe i kosmetyki przeważnie stają się łupem złodziei, a i nieduże batoniki albo mydła o dużo łatwiej ukraść niż towary o większych gabarytach. Samoobsługowe pawilony umieszczają w pobliżu kas bramki antykradzieżowe, tj. elektroniczne przyrządy, które w razie kradzieży powiadamiają pracowników ochrony o usiłowaniu dokonania kradzieży – Ochrona Łódź. Wspomnieliśmy tutaj o pracownikach, którzy są zatrudnieni, aby pilnować porządku – bez ich obecności ekspedientki byłyby w zasadzie bezsilne, zwłaszcza wtedy, kiedy weźmiemy pod uwagę te największe punkty handlowe.

Dyrektorzy sieci sklepów zazwyczaj korzystają z usług ogólnopolskich bądź lokalnych firm ochroniarskich – wyrażenie agencje ochrony łódź albo ochrona Sanok oczywiście będzie pomocne w czasie wirtualnych poszukiwań najlepszego usługodawcy.

ochroniarz

Autor: Metropolico.org
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem duże księgarnie stosują dodatkowe zabezpieczenia. Wszystkie podręczniki mają przyklejone na okładkach specjalne etykiety – jeśli konsument opuszczając sklep nie zapłaci za tomik poezji, audiobook lub książkę kucharską, to głośny sygnał powiadomi o przestępstwie.

Ciekawi Cię taka problematyka? Jeżeli tak, to bez wahania kliknij ten link – ta polecana strona też również będzie godna uwagi.

Nie próżnują również i menedżerowie sklepów z odzieżą damską i męską – specjalne klipsy są przymocowane do modnych koszulek, kardiganów czy zimowych płaszczy.

Czasami na szybach sklepowych wystaw zostaje naklejone logo firmy ochroniarskiej – ta praktyka ma zrazić potencjalnych złodziei, a hasło agencje ochrony łódź, czy ściślej nazwa określonej firmy ochroniarskiej, uzmysławia konsumentom, że w tym sklepie nieuczciwi nabywcy wcale nie powinni się pojawiać – . Chociaż za usługę ochrony trzeba zapłacić, to jednakże na tego rodzaju wydatkach akurat rozważni właściciele sklepów oszczędzać nie chcą.