Dlaczego warto używać programy jakie wspomagają obsługę klientów, jak duże możliwości mają narzędzia tego typu

Obecnie informatyczne wsparcie jest konieczne na każdym kroku, jeżeli chce się odpowiednio zarządzać swoją firmą i rozkręcać biznes. A rozmaitych systemów informatycznych jest całkiem sporo, i oferują one pomoc w rozmaitych obszarach działania.

Przykładowo systemy ERP pozwalają na obsługę wszystkich procesów biznesowych w przedsiębiorstwie, systemy BI dają możliwość wszechstronnej analizy rozmaitych informacji i wsparcie w planowaniu różnych działań, a programy księgowe ułatwiają wykonywanie wszystkich niezbędnych rozliczeń. Dużo jest także dedykowanego oprogramowania pomagającego przy jakiś specyficznych działaniach, na przykład programy z rodziny ESOK wspierają wszelakie usługi wiążące się z obsługiwaniem klientów.

Używane są w dużej ilości miejsc, a przez to że współpracują z licznymi urządzeniami dodatkowymi, takimi jak na przykład bramki obrotowe, czytniki czy automatycznie zamykanymi szafkami, to możliwości na ich wykorzystanie są naprawdę bardzo duże. Bardzo często stosują je różnego rodzaju baseny, siłownie i inne miejsca o takim charakterze, ale można za ich pomocą obsłużyć także duży stadion czy system wypożyczalni – sprzętu rowerowego.

bramki obrotowe

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Systemy ESOK działają najczęściej w oparciu o nowoczesną bazę danych, do jakiej zapisywane będą wszystkie dane, baza ta może być uruchomiona albo – witryna internetowa – na niezależnym serwerze albo na którymś z użytkowych komputerów. Komputery na roboczych stanowiskach wyposażone są w aplikacje, których używa obsługa, a aplikacje te komunikują się z serwerem i od niego dostają wymagane informacje.


Niezwykle istotną częścią całego systemu są najróżniejsze urządzenia zewnętrzne. Podpinane są one albo do końcówek na roboczych stanowiskach, albo bezpośrednio do sieci, a sterowanie nimi odbywa się przy pomocy programu. Systemy ESOK dają bardzo duże możliwości jeśli chodzi o rejestrację klientów i zarządzanie usługami, jakie są im sprzedawane. Oferują także dostęp do licznych raportów i analiz, dzięki czemu właściciele firmy będą mogli uzyskać bardzo precyzyjne informacje z wielu różnych obszarów funkcjonowania biznesu.